Szeptember végén jelenik meg a Deftones új nagylemeze. A Koi No Yokan kísérletezősebbnek ígért folytatásán már biztos, hogy vendégszerepel Jerry Cantrell, az Alice In Chains gitárosa is.



Szeptember végén jelenik meg a Deftones új nagylemeze. A Koi No Yokan kísérletezősebbnek ígért folytatásán már biztos, hogy vendégszerepel Jerry Cantrell, az Alice In Chains gitárosa is.
A 2013-as The Dream Calls For Blood vélhetően a Death Angel legerősebb albuma volt az újjáalakulás óta, és a Bay Area-hősök már dolgoznak is a folytatáson. Előtte azonban még az idei Rockmaratonon is el lehet csípni őket.
A finn-brit Beastmilk két évvel ezelőtt jelentette meg első és utolsó nagylemezét, a hihetetlenül sikeres, körülrajongott Climaxet. Komor, new wave-es, goth-rockos, posztpunkos zenéjével hamar kultstátuszba katapultált zenekar idén némiképp átalakult és nevet váltott. Az új lemezt szeptemberre ígéri a továbbra is az énekes-dalszerző, Mat McNerney, azaz Kvohst vezette Grave Pleasures, és a bemutató turnén pályafutása során először Magyarországon is fellép.
Videót készített az Endless Forms Most Beautiful lemez címadó dalához a finn Nightwish, amely alább meg is tekinthető. Tuomasék július közepén a megújult Kingdom Of Hegyalja fesztiválon is fellépnek.
Kihasználja a The Haunted megújult felállása, hogy nem turnéznak folyamatosan: Patrik Jensen, a banda főnöke bejelentette, hogy már idén megjelenik a tavalyi Exit Wounds folytatása. A tagság változatlan, és vélhetően zeneileg is megmaradnak a karcosabb vonalnál.
A héten ismét sok szó esett az Extreme-ről, de nem a zenekar úgymond saját jogán, hanem Jack Black és Jimmy Fallon More Than Words klipparódiája miatt. A videó a csapat tetszését is elnyerte, hiszen ők is megosztották, tevékenységük azonban szerencsére nem merül ki ennyiben: Nuno Bettencourt egy friss interjúban elárulta, hogy íródnak az új dalok.
Ismét a teljes rockmédia felkapta Slash egy friss nyilatkozatát, amelyben a Guns N’ Roses volt gitárosa a maga részéről nem zárta ki, hogy egyszer ismét régi társaival zenéljen. Slash igazából egyébként semmi újat nem mondott, és a dolog eddig sem rajta múlt – mindazonáltal a gitáros által megütött hangsúly kétségtelenül módosult, így nem kizárt, hogy a háttérben bizonyos erők ismét elkezdtek próbálkozni a Slash és W. Axl Rose közötti jég megolvasztásával.
Júniusban immáron tizenötödik stúdiólemezével jelentkezik a Pro-Pain, akik a legutóbbi The Final Revolution lemezzel elég alaposan odavágtak mindenkinek. A Voice Of Rebellion című friss anyag változatosabbnak, ugyanakkor ízig-vérig jellemzőnek ígérkezik.
American Trash címmel jön ki június 3-án a Frontiersnél Jean Beauvoir és Micki Free közös nagylemeze, amelyről Angels Cry címmel meghallgatható az első teljes dal is. A páros az 1994-es, underground dallamos klasszikusnak számító Crown Of Thorns-debüt folytatásának ígéri az albumot, amellyel elvileg turnézni is fognak.
Komoly változások mentek végbe az utóbbi pár év egyik ígéretes brit hard rock-zenekarában, a The Treatmentben. A tavalyi Running With The Dogs lemezzel itthon is számos hívet szerzett banda énekest és gitárost is cserélt.
Július 31-én jelenik meg a Teenage Time Killers első nagylemeze, amely a rajta felvonuló elképesztő sztárparádénak köszönhetően stílszerűen helyből Greatest Hits Vol. 1 címmel jön majd ki. A projekt agya a Corrosion Of Conformity dobosa, Reed Mullin, és a Randy Blythe-tal készített első dal után most egy második szám is meghallgatható a lemezről.
Június 2-án jelenik meg az Art Of Anarchy nevű projekt első lemeze, amelyről máris meghallgatható az első teljes dal. A bandában Scott Weiland, John Moyer és Ron „Bumblefoot” Thal egyesítette erőit, mellettük Jon Votta gitározik és Vince Votta dobol, és most egy második szám is meghallgatható tőlük a már ismert klipdal mellé.