A '90-es évek első felében a zalaegerszegi Monastery volt az első magyar death metal zenekar, amely eljutott a nagylemezig az 1992-es Far From Christ kazettaalbummal. A zenekar az évtized derekán leállt, majd a 21. század elején már modernebb szabású extrém metállal indult újra, hogy aztán ismét beszüntessék tevékenységüket, de 2020 óta ismét aktívak, és már két albumot is megjelentettek a legújabb periódusban, a 2022-es Divine Damnationt és a 2023-as From Bloodot. A következő anyag jövőre várható, mi pedig ennek kapcsán kérdeztük ki Kovács Róbertet, azaz Billyt, a zenekar dobosát.




























