Július 17-én feldolgozáslemezzel jelentkezik a Tesla. A zenekar még aznap megkezdi újkori karrierjének egyik legkomolyabb turnéját a Mötley Crüe és az Extreme társaságában.
Szeptember 18-án érkezik az Anthrax új albuma, a Cursum Perficio, és most megérkeztek a részletek is a régóta várt lemezről. A zenekar június 1-jén Budapesten koncertezik.
Május 15-én új albummal jelentkezett a Frontline. A német dallamos hard rockerek visszatérő anyaga a Rebirth címet viseli, és most a Burning The Distance című dalt mutatták be róla.
Az InsideOut gondozásában jelent meg pénteken a kanadai Crown Lands új nagylemeze. A többek között a Rush nyomdokain járó duó Nick Raskulinecz és David Bottrill producerekkel készítette el az albumot.
Huszonöt év után új lemezt jelentetett meg május 15-én a Von Groove. A kanadai hard rockerek visszatérő anyagának címe Born To Rock, és most az Angela című dalt lehet meghallgatni róla.
7 inches vinyl kislemezzel jelentkezik júliusban a Magma Rise. A hazai doomszíntér egyik alapbandája két új szerzeményt is rögzített kora tavasszal, az egyik máris meghallgatható.
Equation II - The Antithesis Of Life And Free Will címmel jelenik meg az első Balashtoth-nagylemez. A Casketgarden alapító gitárosától most új dal hallgatható meg.
Miután koncertjük egybeesett volna, hogy mindenki jól járjon és senki se maradjon le semmiről, a szervezők fáradozásának köszönhetően a D.R.I. is csatlakozik a Biohazard, a Death Angel és a Sworn Enemy budapesti triójához. A nagy esemény július 26-án lesz a Barba Negrában.
Június 5-én szimfonikus koncertalbummal jelentkezik a Voivod, amelyről most a második előzetes dalt is bemutatták. A zenekar nem sokkal később Budapesten is ismét fellép.
It’s For The Kids címmel bemutatta első új dalát az Anthrax. A New York-i thrasherek Cursum Perficio lemeze szeptember 18-án jelenik meg, június 1-jén pedig Budapesten koncerteznek.
Eye Of The Storm címmel meghallgatható egy új dal a Five Finger Death Punchtól. A zenekar jövőre nagyszabású európai turnéra indul tizedik lemeze kapcsán.
The P3ntavierate néven fut az a projekt, amelyben a Varso hangszeresei szűrték össze a levet újra, több mint húsz év után. Énekesként az Angertea frontembere, Mihály Gergely csatlakozott hozzájuk az Aurora című dalban.
Még idén megjelenik a Mastodon új lemeze. Az album ismét igen súlyos tematikát jár körbe, de ez aligha lephet meg bárkit is a zenekar utóbbi két évének fényében…
Stone Cold Anger címmel, több mint egy évtized kihagyás után jelenik meg holnap a Pro-Pain új albuma. Gary Meskilék most bemutatták a lemez címadó dalát.
Május 15-én új minialbummal jelentkezik az Artillery. A dán thrasherek friss és most meghallgatható kiadványán két új dal kap helyet egy újravett klasszikus mellett.
Negyedik nagylemezével jelentkezik szeptember 11-én a Green Lung. A brit doomsterek friss művének címe Necropolitan, és Evil In This House címmel mutatták be róla az első dalt.
Május 29-én jelenik meg a Listenable Recordsnál a Leatherwitch első albuma. A projekt motorja Marta Gabriel, a nemrég feloszlott Crystal Viper énekesnője.
80 éves korában elhunyt Jack Douglas. Az amerikai hard rock színtér egyik legkorszakalkotóbb stúdiós szakembere többek között az Aerosmith pályafutásában töltött be pótolhatatlan szerepet.
Július 3-án jelenik meg a Deep Purple új lemeze, amelyről most bemutatták az első számot. A csapat ősszel Magyarországon is fellép a Splat! albumhoz kapcsolt turnén.