Különleges tetralógiájával jelentkezett The Suns Of Perdition címmel a kanadai blacker Panzerfaust. Július 30-án, a Dürer Kertben élőben hallhatjuk a teljes művet.
Hat év után új lemezzel jelentkezik a Draconian. A svéd gótikus doomsterek friss művének címe In Somnolent Ruin lesz, és most meghallgatható róla a harmadik előzetes dal.
A legbizarrabb okokból nem kapott meg régebben munkákat Ray Luzier. A Korn dobosa személyes sztorikat elevenített fel egy Los Angeles-i pódiumbeszélgetésen.
A King Diamond zenekar klasszikus korszakának négy hangszerese egyesítette erőit a Lex Legion nevű zenekarban. A csapat első albuma júniusban jelenik meg, és most újabb dalt tettek közzé róla.
Május 15-én új albummal jelentkezik az Acid Reign. A brit thrasherek friss művének címe Daze Of The Week, és most a Sorrowsworn című dal hallgatható meg róla.
Még idén összerakja nagyon régóta esedékes új albumát a Symphony X. Russell Allen énekes szimfonikus megközelítésű, személyes hangvételű konceptlemezt ígér.
Idén is lesz Rockstadt Extreme fesztivál a szomszédban. A kelet-európai régió egyik legjelentősebb metálfesztiváljává fejlődött rendezvényt idén július 27-31. között rendezik, méghozzá új helyszínen.
Megvált Robert Lowe énekestől a Solitude Aeturnus. A kissé hézagosan működő texasi doomsterek vendégként Jason McMasterrel állnak színpadra ebben a hónapban.
Amerikai turnéra indul nyáron Jason Newsted és The Chophouse Band zenekara. Mint egy interjúból kiderült, a Metallica egykori basszusgitárosa mögött kemény év áll.
Karrierje során első ízben nyitott a svéd listák első helyén az At The Gates. A zenekar új albuma, a The Ghost Of A Future Dead egyben a tavaly elhunyt Tomas „Tompa” Lindberg búcsúját is jelenti.
Április 26-án speciális koncertet adott a São Pauló-i Bangers Open Air fesztiválon az Angra. A zenekar jelenlegi felállásához régi tagok is csatlakoztak a koncerten, amelynek folytatása is lesz.