Shock!

május 13.
szerda
Betűméret
  • Betűméret növelés
  • Alap betűméret
  • Betűméret csökkentés

Alissa White-Gluz lett a Dragonforce második énekese

Ismét frontembert újított a Dragonforce, méghozzá nem is akárkit: a csapathoz Alissa White-Gluz is csatlakozott Marc Hudson mellé társénekesként.

0506dragonforce

Igazán meglepő huszárvágással az Arch Enemyből tavaly távozott, Blue Medusa nevű saját csapatát is beindító Alissa White-Gluz került a Dragonforce mikrofonjához, de közben mindez nem érinti Marc Hudson státuszát sem. Az énekesnő május 9-én, az oklahomai Welcome To Rockville fesztiválon debütál majd élőben a virgamániákus power/speed metalosoknál. A zenekar ezzel a bulival fordul rá a 2006-os Inhuman Rampage lemez húszéves jubileumi turnéjára.

„Alissa csatlakozása az eddigi munkánk kiterjesztése – mondja Herman Li gitáros. – Húsz év bármiben hosszú idő, különösen a zeneiparban, de mostanáig megőriztük a lelkesedésünket és a szeretetünket azért, amit csinálunk. Együtt fejet hajtunk az Inhuman Rampage anyaga előtt, de közben azt is felvillantjuk, mi lesz a következő lépés. Alissa jelenléte mindent megváltoztat, hiszen nemcsak énekelni tud, hanem minden tekintetben jobbá varázsolja a zenénket. Élőben pedig egészen hihetetlen!” „Nagyon izgatott vagyok, hogy életre kelthetem ezeket az ikonikus dalokat ezekkel a félelmetesen képzett zenészekkel, ráadásul ilyen vidám és inspiráló környezetben – mondja Alissa. – Nagyszerűen kiaknázhatom a hangom teljes palettáját és belakhatom ezeket a technikailag komoly kihívást jelentő, energiadús, nagyon addiktív nótákat az összes énekstílusommal.”

Alissa a legutóbbi Warp Speed Warriors lemez Burning Heart dalában már vendégszerepelt a Dragonforce-nál.

 

Hozzászólások 

 
#6 the raven 2026-05-08 17:53
Arch Enemy után ez a fos dragonforce?
Idézet
 
 
#5 Martin 2026-05-07 21:06
Idézet - nemmondommeg:
Idézet - Goodbye:
inkább egy billentyűst kéne bevenniük, mert egy méltatlan hozzájuk a backing track használata.


Hát, nálunk nem csak a billentyű megy backing trackről. :D Bizonyos számokban az ének, Sam esetében pedig a gitárszólói nagyrésze is.
Herman igyekszik tiltatni az ezekről készült videókat, sokszor sikerrel is jár, de talán pár még fellelhető.
A kedvencem, amikor egy szóló előtt Marc véletlen leveri Sam sapkáját, aki rögtön utánakap, hogy takarja a kopasz foltját. Persze miközben a földön matat, megy tovább a szóló hangról hangra tökéletesen. :D



Szerinted van még olyan zenekar aki 100%-osan élőben tolja?
Maximum a félamatőr klubbandák, de akik már nagyban tolják jópézé' azok kivétel nélkül mind használnak playback sávokat.
Vannak akik többet, vannak akik kevesebbet.
A Mötley Crüe, a Lordi, a Helloween, a Judas Priest, Axl Rose de még a mindenható Dave Mustaine is bukott már le ilyennel.
Nincs új a nap alatt. Aki 100%-ig élő koncertteljesít ményre vágyik az nézzen megy egy kocsmazenekart vagy egy tribute bandát. Aki profi szórakozásra az pedig érje be azzal hogy nem mindig azt hallja a színpadról amit lát.
Idézet
 
 
#4 nemmondommeg 2026-05-07 13:42
Idézet - Goodbye:
inkább egy billentyűst kéne bevenniük, mert egy méltatlan hozzájuk a backing track használata.


Hát, nálunk nem csak a billentyű megy backing trackről. :D Bizonyos számokban az ének, Sam esetében pedig a gitárszólói nagyrésze is.
Herman igyekszik tiltatni az ezekről készült videókat, sokszor sikerrel is jár, de talán pár még fellelhető.
A kedvencem, amikor egy szóló előtt Marc véletlen leveri Sam sapkáját, aki rögtön utánakap, hogy takarja a kopasz foltját. Persze miközben a földön matat, megy tovább a szóló hangról hangra tökéletesen. :D
Idézet
 
 
#3 Goodbye 2026-05-06 22:14
Szeretem őket, néhány gyengébb eresztés után visszatért a régi színvonal albumok tekintetében, de a jóég verje meg őket, inkább egy billentyűst kéne bevenniük, mert egy méltatlan hozzájuk a backing track használata.
Idézet
 
 
#2 JamesSmith3 2026-05-06 19:36
Elképesztően szar zenekar ez. Mindig is az volt.
Egy unalmas, mesterkélt semmi.
Idézet
 
 
#1 Toto 2026-05-06 17:57
A Deep Purple közelgő új albuma jobban lelkesít. :) Ez kb mintha vmi ai generálta tekerés lenne, amaz meg zene... Vén f... vagyok, na! :D
Idézet
 

Szóljon hozzá!


Hirdetés

Kereső

Hirdetés

Hozzászólások

Galériák

 

Volbeat - Budapest, PeCsa Music Hall, 2013. június 18.

 

Mátyás Attila Band - Budapest, A38, 2011. július 2.

 

A Life Divided - Budapest, Petőfi Csarnok, 2011. február 23.

 

Orphaned Land - Budapest, Diesel Klub, 2010. november 21.

 

Solar Scream - Budapest, Dürer Kert, 2010. november 6.

 

30 Seconds To Mars - Budapest, Sziget fesztivál, 2010. augusztus 13.