Shock!

június 06.
szombat
Betűméret
  • Betűméret növelés
  • Alap betűméret
  • Betűméret csökkentés

Jason a Metallicáról: „Elég bátor voltam meghozni egy döntést, ami mindannyiunkat megmentett”

Jason Newsted a mai napig élete egyik legjobb döntésének tartja, hogy kilépett a Metallicából. A basszusgitáros hosszas kihagyás után, nyáron ismét turnézni fog Észak-Amerikában.

0503jason

Amerikai turnéra indul nyáron Jason Newsted és The Chophouse Band zenekara. A körút júliusban startol, ennek során nyolc önálló bulit adnak majd, tíz koncerten pedig a Blackberry Smoke vendégeként játszanak. A '90-es évek elején alakult The Chophouse Band további tagjai az itt énekelő és gitározó Newsted mellett Jesse Farnsworth gitáros/énekes, Jimbo Hart basszer/énekes, Humberto Perez gitáros and Robert John-Tucker billentyűs.

Mint egy interjúból kiderült, a Metallica egykori basszusgitárosa mögött kemény év áll, hiszen kigyógyult a torokrákból. Jason az utóbbi hetekben több beszélgetésben is vallott kálváriájáról, de természetesen a Metallica is örök téma minden nyilatkozatban. Nem volt ez másképp a Loudwire-rel sem. Amikor megkérdezték, mi jut eszébe arról, hogy negyven évvel ezelőtt csatlakozott a Metallicához, a basszer egyetlen szóval felelt. „Győzelem – fogalmazott Jason. – Ez egy kurva kemény iparág, és úgy érzem, győzedelmeskedtem benne. Győztem. Sikerült megfejtenem a dolgokat. Ez persze sokszor egyáltalán nem volt kellemes, különösen nem az átmeneti időszakokban, de én is győztem, ők is győztek, és mindannyian győztünk, mert a végén elég bátor voltam meghozni egy döntést, ami mindannyiunkat megmentett. És nem érdekel, ki szállna vitába ezzel, mert nincsenek a mi helyzetünkben. Kurvára nincs fogalmuk a dolgokról. Ha az ember kiragad ezt-azt egy mítoszból, egy legendából, az utána pletykává válik. Én viszont tudom az igazságot, és tudom, mi történt akkor és ott.”

Jason a The Chophouse Banddel country/bluegrass-alapú, de rockos muzsikában utazik. A Metallica június 11-én és 13-án Budapesten koncertezik, részletek itt.

 

Hozzászólások 

 
#8 Martin 2026-05-21 21:29
Idézet - ZoldAsz:
Amúgy meg jó a fotó. Irónia nélkül: így öregszik egy trú RNR Férfi.



Ezen a fényképen úgy néz ki mint a zeneszerző Gustavo Santaolalla. :)
(Mondjuk tény hogy aki ismeri a munkásságát az tudja hogy az öreg Gustavo sem állt olyan távol a rockzenétől soha.)
Idézet
 
 
#7 rockart 2026-05-21 19:24
Idézet - ZoldAsz:
Amúgy meg jó a fotó. Irónia nélkül: így öregszik egy trú RNR Férfi.


Abszolút adom ez a megállapítást. Jason itt is azt bizonyítja, h ő még most is komolyan veszi a metált. :D Jó kiállású, szúros tekintetű metálarc még így 60+ évesen is, valóban!
Idézet
 
 
#6 rockart 2026-05-21 19:19
Idézet - Abigél:
Elég már ebből a visszatekintget ő nosztalgiázásbó l. Inkább fasza zenét kellen írni, nem még mindig Metallica-ázni. Olyan érzés kezd lenni, mintha vissza akarna térni. Még jó, hogy nem csinált Black album tribute zenekart. Szerintem egy túlértékelt basszusgitáros, aki nagyon akart annak idején bizonyítani. Itt derült kiamegjelenő kiadványai mennyire szürkék és elvesztek a zenei dömpingben. Biztos annak idején Hetfield kipukkantotta a kis buborékját. Ő is (James) meg érte a pénzét, mert alkotó válságban volt, a piálásba menekült mindannyian kiégtek..stb A sírból hozta vissza zenekart Lars.


Az a Lars, aki meg dobolni nem tud, mi?! Mekkora költőtroll vagy ezzel a hozzászólással, hejjj! Ha meg komoly, akkor háttal űlsz a tv-nek kb.! Az is jelentéktelen szerinted Jason-től, amit a Heavy Metal Music szóló nagylemezével elkövetett?! Bebizonyítva, h még mindig sziklakemény metál arc nem csak zeneileg, fizikailag is!
Idézet
 
 
#5 Abigél 2026-05-21 09:20
Minden Metallica koncerten ott voltam. Még pengető is van tőle.
Idézet
 
 
#4 Zolika 2026-05-21 00:23
Idézet - Abigél:
Elég már ebből a visszatekintget ő nosztalgiázásbó l. Inkább fasza zenét kellen írni, nem még mindig Metallica-ázni. Olyan érzés kezd lenni, mintha vissza akarna térni. Még jó, hogy nem csinált Black album tribute zenekart. Szerintem egy túlértékelt basszusgitáros, aki nagyon akart annak idején bizonyítani. Itt derült kiamegjelenő kiadványai mennyire szürkék és elvesztek a zenei dömpingben. Biztos annak idején Hetfield kipukkantotta a kis buborékját. Ő is (James) meg érte a pénzét, mert alkotó válságban volt, a piálásba menekült mindannyian kiégtek..stb A sírból hozta vissza zenekart Lars.

Túlértékelt? Kár hogy nem láthattad 91-ben a Népstadionban...
Idézet
 
 
#3 ZoldAsz 2026-05-20 14:48
Amúgy meg jó a fotó. Irónia nélkül: így öregszik egy trú RNR Férfi.
Idézet
 
 
#2 ZoldAsz 2026-05-20 14:47
Idézet - Abigél:
Elég már ebből a visszatekintget ő nosztalgiázásbó l. Inkább fasza zenét kellen írni, nem még mindig Metallica-ázni. Olyan érzés kezd lenni, mintha vissza akarna térni. Még jó, hogy nem csinált Black album tribute zenekart. Szerintem egy túlértékelt basszusgitáros, aki nagyon akart annak idején bizonyítani. Itt derült kiamegjelenő kiadványai mennyire szürkék és elvesztek a zenei dömpingben. Biztos annak idején Hetfield kipukkantotta a kis buborékját. Ő is (James) meg érte a pénzét, mert alkotó válságban volt, a piálásba menekült mindannyian kiégtek..stb A sírból hozta vissza zenekart Lars.

Mielőtt leszednéd róla a keresztvizet, azért vedd figyelembe, hogy nem ő erőlteti a Metallica-témát. Itt is ki van emelve, hogy rákérdeztek nála. Nyilván az újságírók nem hagyják kihűlni a dolgot, mert nekik továbbra is ez a fő húzótéma. Persze Jason le is pattinthatná őket, hogy hagyjuk már az örök Metallicázást, de ő nem egy ilyen beleállós típus.
Idézet
 
 
#1 Abigél 2026-05-20 13:57
Elég már ebből a visszatekintget ő nosztalgiázásbó l. Inkább fasza zenét kellen írni, nem még mindig Metallica-ázni. Olyan érzés kezd lenni, mintha vissza akarna térni. Még jó, hogy nem csinált Black album tribute zenekart. Szerintem egy túlértékelt basszusgitáros, aki nagyon akart annak idején bizonyítani. Itt derült kiamegjelenő kiadványai mennyire szürkék és elvesztek a zenei dömpingben. Biztos annak idején Hetfield kipukkantotta a kis buborékját. Ő is (James) meg érte a pénzét, mert alkotó válságban volt, a piálásba menekült mindannyian kiégtek..stb A sírból hozta vissza zenekart Lars.
Idézet
 

Szóljon hozzá!


Kereső

Hozzászólások

Galériák

 

Red Dragon Cartel - Budapest, A38, 2014. május 5.

 

Volbeat - Budapest, PeCsa Music Hall, 2013. június 18.

 

Marty Friedman - Budapest, Diesel Klub, 2011. május 19.

 

Destruction - Budapest, Petőfi Csarnok, 2011. március 11.

 

Watch My Dying - Budapest, Süss Fel Nap, 2005. február 8.

 

Wackor - Budapest, Süss Fel Nap, 2006. április 25.