Shock!

december 18.
csütörtök
Betűméret
  • Betűméret növelés
  • Alap betűméret
  • Betűméret csökkentés

CD kritika tartalomböngésző

0-9ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ

Saxon: Eagles Over Hellfest

saxon_cMeglehetősen aggasztó hírek érkeztek idén nyáron a Saxon háza tájáról, frontemberüket, a 74 éves Biff Byfordot ugyanis rákkal kellett műteni. Szerencsére úgy tűnik, a korábban infarktuson is átesett énekes gyógyulása jó úton halad, a novemberi masszív brit turné is rendben lement. Mivel azonban a nyári kört le kellett mondani, a még júniusban piacra dobott Eagles Over Hellfest jól jöhetett azoknak a rajongóknak, akik legalább valamilyen szinten pótolni szerették volna az elhalasztott randevút.

A koncertanyag dupla vinylen, illetve ugyancsak dupla CD-n jelent meg, utóbbi viszont meglehetősen megtévesztő lehet a nem kellően figyelmes vásárlók számára. Nem két albumnyi koncertanyagról van szó ugyanis, hanem mindössze annyi történt, hogy a szimpla fesztiválos hosszúságú (értsd: szűk 60 percnyi) koncertfelvételhez hozzácsapták a legutóbbi, 2024-es Hell, Fire And Damnation albumot. Akiknek tehát ez még nem volt meg a gyűjteményben, azok két legyet üthettek egy csapásra, a komplettistákat viszont kissé megszívatták.

megjelenés:
2025
kiadó:
Silver Lining Music
pontszám:
- /10

Szerinted hány pont?
( 4 Szavazat )

El lehet persze éldegélni az Eagles Over Hellfest nélkül, hiszen egyrészt a Saxon színpadi munkássága meglehetősen alaposan dokumentált, másrészt meg náluk a koncertek programja úgy 80 százalékban évtizedek óta fix, így az ezen a korongon fellelhető dalok élő verziója is nagyrészt ott virít a korábbi live cuccok, DVD-k, bónusz CD-k legtöbbjén. Viszont annyiból mégis izgalmas a hellfestes fellépés, hogy ez az első koncertanyag az idős korára tekintettel 2023-ban nyugdíjba vonult alapító atyát, Paul Quinnt 2023-ban váltó Diamond Head-főnök Brian Tatlerrel. Meg azért csak itt van rajta a Hell, Fire And Damnation címadója és a Madame Guillotine is a legutóbbi stúdiós eresztésből, és pár klasszikus nóta, amik egy időben ugyan kirobbanthatatlanok voltak a programból, így számos koncertverziójuk beszerezhető korábbról is, mostanában viszont kissé háttérbe szorultak: And The Bands Played On, Power And The Glory, Dallas 1PM és The Eagle Has Landed. A többi meg a szokásos, unásig jól ismert alapvetés: Crusader, Heavy Metal Thunder, Denim And Leather, Princess Of The Night, Wheels Of Steel, Motorcycle Man, Strong Arm Of the Law.

Inkább egyfajta official bootleg ez tehát, netán bónusz CD, ami időben kissé elcsúsztatva jelent meg az alaplemezhez képest. Messze nem kihagyhatatlan, de Tatler miatt a fanatikusoknak, meg Diamond Head-rajongóknak azért érdekes lehet. Ha viszont nem vagy megveszekedett Saxon-fan, mégis begyűjtenél tőlük egy koncertlemezt, inkább a The Eagle Has Landed sorozat darabjait ajánlom.

 

Szóljon hozzá!


Kereső

Hozzászólások

Galériák

 

Nickelback - Budapest, Papp László Budapest Sportaréna, 2013. november 8.

 

Megadeth - Budapest, Papp László Budapest Sportaréna, 2011. április 8.

 

Nevermore - Budapest, Petőfi Csarnok, 2011. március 14.

 

Apocalyptica - Budapest, Petőfi Csarnok, 2011. február 23.

 

30 Seconds To Mars - Budapest, Sziget fesztivál, 2010. augusztus 13.

 

Wendigo - Budapest, Petőfi Csarnok, 2008. október 31.