Shock!

június 27.
szombat
Betűméret
  • Betűméret növelés
  • Alap betűméret
  • Betűméret csökkentés

Pokoltornádó: PROGgnosztika 14/8.

A Prog Camp első napját a fesztivál egyetlen magyar nevű bandája nyitja. Ők a Pokoltornádó, akik nevükhöz méltóan alvilági forgószélként fogják ledózerolni a színpadot. Érdemes időben érkezni és óvakodni a törpéktől.

pokoltornado_1

Kik vagytok, mit csináltok és miért?

Üdv! Mi vagyunk a Pokoltornádó zenekar Pécsről. Négy éve ültünk össze először, öten vagyunk, gonoszak. Acsarkodós vidéki lápmetált játszunk.

Honnan jött a zenekarnév?

Viccnek indult, végül ránk rohadt. Azóta kénytelenek vagyunk büszkén viselni.

Ha egy ételhez kellene hasonlítani a muzsikátokat, mi lenne az?

Fingatós cigánylecsó egy talicska naplementével. Savas és kaparós.

Mik voltak az eddigi legnagyobb történések a csapat életében?

Egyértelműen a pesti Sulyzás nevű minifeszt, ahol végül magunkat kellett hangosítanunk, és a színpadon levő kis ketrecben előző nap még törpék kúrtak.

Jártatok-e már a Prog Campen? Milyen volt? Ha nem, mit hallottatok róla?

Tavaly Kristóf játszott az abaligeti kitelepülésen a másik zenekarával, nagyon tetszett neki az „esző/iszó" kupon és a kacsák a tóban.

pokoltornado_2

Szerintetek miért, mi alapján passzoltok a fesztiválra?

Mi is diszkót játszunk.

És mi az, ami miatt kilógtok onnan?

Söré' a kisboltba (nem ám, támogatjuk a fesztivált a mértéktelen fogyasztásunkkal).

Milyen merch-öt hoztok magatokkal?

Hozunk magunkkal pólót, meg rendőrautóra is felragadó matricát. Remélhetőleg legközelebb koronggal is készülünk.

Min dolgoztok mostanában?

Az említett korongon, ami egy négyszámos EP lesz.

Mi szól a háttérben, miközben ezt gépeled?

Vad coitus a szomszédból. Lehet, hogy a törpék azok.

Egy dal, ami a legjobban jellemzi a bandát.

 

Hozzászólások 

 
#2 Equinox 2020-08-09 17:07
A kiálláson még van mit csiszolni, de erőteljesen szól, nagyon tetszik, hogy rendesen ki van dolgozva az alja a hangzásnak. Van itt tehetség bőven.

Clawfinger ugrott be amúgy erről, hazai pályáról meg Ördög, de southern beütés is van benne (ilyen Down, Crowbar, COC jellegű kosz) - ez valamiért nagyon szokott menni a magyar bandáknak.
Idézet
 
 
#1 bogar 2020-08-09 11:19
Fúúú! Ez nagyon jó.
Azonnal változtassatok nevet, mert ennek a Pokoltornádónak lnagyon lakossági hevi metál szaga van.
Idézet
 

Szóljon hozzá!


Kereső

Hozzászólások

Galériák

 

Royal Hunt - Budapest, A38, 2014. március 13.

 

Deep Purple - Budapest, Papp László Budapest Sportaréna, 2014. február 17.

 

Eric Martin - Budapest, PeCsa Music Café, 2013. március 9.

 

A Life Divided - Budapest, Petőfi Csarnok, 2011. február 23.

 

30 Seconds To Mars - Budapest, Sziget fesztivál, 2010. augusztus 13.

 

Wackor - Budapest, A38, 2004. szeptember 29.