Shock!

június 28.
vasárnap
Betűméret
  • Betűméret növelés
  • Alap betűméret
  • Betűméret csökkentés

„Nem sokkal azután írtam ezeket a dalokat, hogy meghaltak a szüleim”

Megjelent és meghallgatható Anneke van Giersbergen EP-trilógiájának első felvonása. A The Gathering ex-énekesnőjére emellett idén speciális fellépések várnak egykori zenekarával is.

anneke_van_giersbergen_k_2024_03

Komplett nagylemeznyi anyagot hoz ki idén Anneke van Giersbergen, ám hármas kiszerelésben: a La Vie, La Mort, L’Amour három minialbumra osztva lát napvilágot 2025 folyamán, majd jövőre egységesen, teljes albumként is a boltokba kerül. Az első felvonás, a La Vie február 28-án jelent meg, és alább hivatalosan végighallgatható. „Nem sokkal azután írtam ezeket a dalokat, hogy meghaltak a szüleim – meséli a háttérről az énekesnő. – Tavaly az élet legnagyobb kérdéseivel és a veszteségekkel rám törő kétségekkel is szembesülnöm kellett, így a zene azokat a gondolatokat és érzelmeket tükrözi, amik ezekben a nehéz időkben jellemeztek. Zeneileg pedig a ’80-as és a ’90-es évek hangzásai inspiráltak, vagyis az ifjú éveimben engem formáló dolgok.”

Az énekesnőhöz kapcsolódó hír, hogy augusztusban a The Gatheringgel ünnepli meg az idén harminc éve kiadott Mandylion jubileumát. A csapat eredetileg két koncertet adott volna a klasszikus felállásban hazai pályán, a hollandiai Nijmegen alig több mint ezer férőhelyes Doornroosje koncerttermében, ám akkora érdeklődéssel szembesültek, hogy végül öt buli is lesz – és természetesen mind szinte egyből betelt… Hans Rutten dobos, René Rutten gitáros, Hugo Prinsen Geerligs basszer és Frank Boeijen billentyűs a Mandylion összes dala mellett további Anneke-érás dalokat is játszik majd az énekesnővel. Emellett egy bemelegítő buli is vár rájuk június 29-én, az idei Dynamón.

Anneke tavaly Budapesten is fellépett Heavy Strings néven futó, szimfonikus produkciójával.

 

Hozzászólások 

 
#1 senkise 2025-03-04 12:13
A Maslow piramis csúcsa Anneke-nek pipa, most már mehet vissza szépen a Gatheringbe :)
Idézet
 

Szóljon hozzá!


Kereső

Hozzászólások

Galériák

 

Helstar - Budapest, Club 202, 2012. szeptember 12.

 

Mátyás Attila Band - Budapest, A38, 2011. július 2.

 

Sting - Budapest, Papp László Budapest Sportaréna, 2011. június 30.

 

Nitzer Ebb - Budapest, Dürer Kert, 2011. május 1.

 

Slayer - Budapest, Papp László Budapest Sportaréna, 2011. április 8.

 

ZZ Top - Budapest, Papp László Budapest Sportaréna, 2009. október 15.