Shock!

június 28.
vasárnap
Betűméret
  • Betűméret növelés
  • Alap betűméret
  • Betűméret csökkentés

Meghalt Bobby Weir

Elhunyt Bobby Weir. A Grateful Dead egykori gitáros/énekesét 78 éves korában érte a halál.

0112bobbyweir

Meghalt Bobby Weir, a Grateful Dead egykori ritmusgitáros/énekese. A zenész 1965-ben Jerry Garciával, Phil Leshsel, Bill Kreutzmann-nal és Ron „Pigpen'" McKernannel együtt a korszakalkotó pszichedelikus rockcsapat alapítója volt, és egészen a banda 1995-ös, Garcia halálát követő feloszlásáig velük is maradt. Utána a zenekar romjain alakult The Other Onesszal – később The Deaddel – folytatta a zenélést.

Weirt családja körében, békében érte a halál hosszú, súlyos tüdőrákos megbetegedése után. Tavaly még átvehette a legmagasabb amerikai állami kulturális elismerést, a Kennedy Center kitüntetését.

 

Szóljon hozzá!


Kereső

Hozzászólások

Galériák

 

Riverside - Budapest, A38, 2013. május 23.

 

Slayer - Tokaj, Hegyalja Fesztivál, 2011. július 15.

 

Megadeth - Budapest, Papp László Budapest Sportaréna, 2011. április 8.

 

Mercenary - Budapest, Petőfi Csarnok, 2011. március 14.

 

Thaurorod - Budapest, Petőfi Csarnok, 2011. március 14.

 

Stratovarius - Budapest, Petőfi Csarnok, 2010. november 28.