Shock!

május 13.
szerda
Betűméret
  • Betűméret növelés
  • Alap betűméret
  • Betűméret csökkentés

Légzési problémák vezettek az Eyehategod dobosának halálához

0825joeyLégzési elégtelenség okozta az Eyehategod dobosa, Joey LaCaze halálát – hozta nyilvánosságra Mike Williams, a New Orleans-i sludge kulthősök frontembere. Joey minden előzmény nélkül hunyt el augusztus 23-án.

„Az orvosok légzési elégtelenséget jelöltek meg a családtagoknak a halál okaként”, áll Mike közleményében. „Joey emellett régóta tartó, komoly asztmától is szenvedett.” LaCaze az Eyehategod mellett az Outlaw Order és a Ten Suicide ütőseként is lehetett ismerni. A mindössze 42 éves dobos egy hónappal ezelőtt még egy Budapestet is érintő, sikeres európai turnén vett részt csapatával, és semmi sem utalt arra, hogy tragédia közeleg.

Joey 1988-ban Jimmy Bower és Mike Williams mellett alapítója volt az Eyehategodnak, és azóta megszakítás nélkül tagja volt a felbecsülhetetlen underground hatású New Orleans-i sludge/doomcore alakulatnak. Az Eyehategod következő fellépése Austinban lett volna, Phil Anselmo első Housecore Horror Film Festivalján – egyelőre nem tudni, mi lesz ezzel a fellépéssel.

A zenészkollégák azóta létrehoztak egy alapot társuk árván maradt kislánya, Lilith megsegítésére.

 

Szóljon hozzá!


Hirdetés

Kereső

Hirdetés

Hozzászólások

Galériák

 

King 810 - Budapest, Papp László Budapest Sportaréna, 2015. február 5.

 

Royal Hunt - Budapest, A38, 2014. március 13.

 

Perfect Symmetry - Budapest, Club 202, 2013. október 23.

 

Die Hard - Budapest, Diesel Klub, 2011. február 13.

 

Pain of Salvation - Budapest, A38, 2010. október 24.

 

Watch My Dying - Budapest, Kultiplex, 2007. július 11.