Ian Gillan szerint már nincs messze az idő, amikor le kell állnia a Deep Purple-nek: bár a csapat élvezi a zenélést, a háttérben az öregedéssel törvényszerűen együtt járó egészségügyi problémák állnak.

Az Uncut magazinnak adott interjút a napokban Ian Gillan, és a Deep Purple 80 éves frontembere kérdésre válaszolva azt felelte: nem igazán tudja, meddig tud még koncertezni a zenekar. „A látásom már csak 30 százalékos – fogalmazott az énekes. – És ez már nem is lesz jobb. Az egész életem rejtélyes lett ettől... Az a legkeményebb, amikor a laptopomon kell dolgoznom, mert egyszerűen semmit sem látok a képernyőn, csak ha a perifériás látásomra hagyatkozom: oldalra fordítom a fejemet, és úgy haladok a sorokkal. Az ember mindig megtalálja a megoldást, alkalmazkodik a helyzethez, de ettől még persze fájdalmasan fárasztó így. Sok időmbe telik, míg a meló végére jutok..."
Gillan persze nem esik kétségbe. „Az öregedés vicces. Percenként egy nevetés... Jó, néha így van, máskor nem. Sétálok, és hallom, amint valami leesik... bumm, na, ennek is annyi! De igazából semmi sem változott, leszámítva persze, hogy rúdugrásban már nem indulok. És kicsit minden lelassult. De ezt leszámítva minden a régi. Úgy gondolom, ha már nem lesz energiám, le fogok állni. Senkit sem szeretnék szégyenbe hozni. Már nem vagyunk ettől olyan messze. A folyamat lassú és észrevétlen."
A Deep Purple 2026-ban áprilistól novemberig koncertezik majd: május-júniusban, a fesztiválszezonban Európában turnéznak, amit ősszel újabb európai arénaturné követ. Ennek budapesti állomása is lesz október 2-án. A budapesti koncert jegyei elsőként a regisztrált Live Nation tagok számára lesznek elérhetők november 19-én 11 órától. A teljes körű jegyértékesítés 2025. november 21-én, pénteken 11 órakor indul a www.livenation.hu és a www.funcode.hu oldalakon.
A zenekar egy korábbi másik frontembere, a Gillannél hat évvel fiatalabb David Coverdale épp a napokban jelentette be, hogy felhagy az aktív zenéléssel.



Hozzászólások
Valószínűleg az utolsó alkalom megnézni őket.