Shock!

április 24.
szerda
Betűméret
  • Betűméret növelés
  • Alap betűméret
  • Betűméret csökkentés

Koncert tartalomböngésző

0-9ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ

Pink - Budapest, 2017. augusztus 9.

Tavaly a Sziget nem jött ki túl jól abból, hogy Rihanna volt a fesztivál húzóneve. És akkor még finoman fogalmaztam, hiszen a barbadosi énekesnő fellépését még a legkevésbé kritikus hangok is csalódást keltőnek, illetve gyengécskének titulálták. Idén az első headliner, azaz a -1. nap nagy attrakciója ismét egy kvázi hasonló fellépő volt, a szintén a slágerlisták éléről érkezett Pink, aki azért ma már kisebb név, mint tavalyi kolléganője. Legalábbis gondoltam én, míg a vizes vébé kapcsán napvilágot nem látott infókból kiderült, hogy az eredetileg Alecia Beth Moore névre hallgató hölgy a Sziget történetének egyik legdrágább fellépője, azaz annak ellenére elsőligás popsztárnak számít ma is, hogy utoljára 2012-ben jelent meg lemeze, és a bulvárban sem cikkeznek róla annyit, mint a legaktuálisabb celebritásokról.

0812pink2

időpont:
2017. augusztus 9.
helyszín:
Budapest, Sziget Fesztivál
Neked hogy tetszett?
( 15 Szavazat )

Hiába telt el tehát öt néhány maxiként megjelent dalt leszámítva új anyag nélkül, még mindig komoly igény van Pinkre, a Hajógyári szigetet ugyanis szó szerint csurig töltötték a rajongók, mire a kiírt menetrendnek megfelelően, pontban 21:30-kor elkezdődött a koncert a Get The Party Starteddal. Sőt, tekintve, hogy másfél óra várakozás után alig húsz perccel a buli előtt sikerült beérnem a fesztiválra (szakmai jegy – soha többet!), ekkor pedig még legalább két-háromezer ember nyomorgott odakint karszalagjára várva, szóval olyanok is szép számmal voltak, akik tuti lemaradtak minimum a koncert feléről.

A tömeg viszont így is hatalmas volt, ami már-már az élvezhetőség rovására ment, főleg úgy, hogy a színpad jobb szélétől még jócskán kifelé szorulva ugyan mindent láttam, a hangerő viszont itt már Óbuda tarlósi idejét idézően alacsony volt, főleg az akusztikus blokk alatt. Merthogy a koncert közepénél Pink simán kiült húsz percre a kifutó végébe, hogy az egy szál akusztikus gitárral felszerelt Justin Derricóval kettesben szórakoztassák a publikumot. Számomra ez volt a koncert legjobb része, a többség azonban egyértelműen unta kicsit. Ők ugyanis színpadi show-ért, komoly látványért és az olyan bulihimnuszokért jöttek ide, mint a Trouble, a U + Ur Hand vagy a Just Like Fire. Ezekből pedig volt is bőven, összességében azonban úgy tűnt, Pink szíve szerint hagyná a körítést a francba, és ha rajta múlna, leginkább csak egy külsőségektől mentes, teljesen hétköznapi koncertet adna. Ezt jelezte, hogy a koreográfiából alig, mindössze néhány lépés erejéig vette ki a részét, a táncosaival együtt ugrabugrálás helyett pedig inkább bandázott és bulizott egyébiránt kiváló zenekarának tagjaival. Meg a közönséggel, akikkel hasonló méretű koncertekhez és ilyen kaliberű előadókhoz képest rengeteget kommunikált és cukiskodott, beleértve a tömegből kapott mobillal való szelfizést, a koncert közbeni dedikálásokat és az egyik rajongó által átnyújtott virágcsokor kapcsán való hosszas lelkendezést is. Ezek a momentumok viszont kissé furcsán jöttek le egy ekkora színpadon, egy szűkös fesztiválprogram keretében, még akkor is, ha hatásukra valóban mindenki azonnal hazavitte volna a koncert döntő részét királygáboros mackónadrágban lehozó énekesnőt.

0812pink1

Számomra pedig pont ez a cukiság, meg a mai napi meglévő rockos beállítottság az a plusz, ami miatt a Missundaztood óta csípem Pinket. És ugyan az utolsó lemezeken valóban teljesen háttérbe szorultak a rockosabb dolgai, kikacsintásként azért most is bekeverték a Funhouse-ba a No Doubt Just A Girljét, szemfülesek pedig egy eldugott AC/DC-riffet is felfedezhettek ez egyik nóta elején. Az akusztikus blokkot leszámítva azonban a legbulisabb Pink-partislágerek voltak terítéken, így hiába vártam az olyan kissé melankolikus, szomorkás, mélyebb dalokat, mint a Family Portrait, a Dear Mr. President vagy a My Vietnam, sőt, még a Don't Let Me Get Me is kimaradt, ami több mint fura. Ez azonban láthatóan senkit sem zavart, akkora ovációt pedig valószínűleg egyik említett nótával sem lehetett volna bezsebelni, mint amit Pink a záró So What közbeni repkedéséért kapott.

Ugyan a rettenetes tömeg miatt messze nem ez volt életem koncertje, Pink ismét maradéktalanul meggyőzött, csakúgy, mint jó tíz évvel ezelőtt, 2006-ban, a Felvonulási téren. Remélem, látom még őt élőben, mondjuk az októberben érkező Beautiful Trauma turnéján, amelyről az elsőként bemutatott What About Us premierje pont a magyar buli másnapján volt. És ugyan egy párezres koncert lenne tőle az igazi, de ha az Arénában kell találkoznunk, akkor sem leszek boldogtalan. Csak ne legyünk ilyen iszonyatosan sokan.

Fotó: Mohai Balázs (MTI)

 

Hozzászólások 

 
-1 #7 Horgh 2017-08-15 15:54
Idézet - Batwing:
Ki ez a malacfejű Pink? Rihanna jobban néz ki! Más mondandóm nincs velük kapcsolatban.


Már ennyiért is roppant hálásak vagyunk.
Idézet
 
 
+4 #6 Batwing 2017-08-15 14:02
Ki ez a malacfejű Pink? Rihanna jobban néz ki! Más mondandóm nincs velük kapcsolatban.
Idézet
 
 
-1 #5 Zoli 2017-08-13 23:50
Hát ez nagyon jó koncert lehetett. Napijegyből kijött a Brutal Assault fest pass.:)
Idézet
 
 
+2 #4 Linear 2017-08-12 23:28
Idézet - Gage:
Szégyelld magad.


Ki és miért?
Idézet
 
 
-13 #3 Gage 2017-08-12 23:19
Szégyelld magad.
Idézet
 
 
+7 #2 Valentin Szilvia 2017-08-12 19:19
Idézet - Bólogató Kutya:
Biffy Clyro-n nem voltatok?


Nem. Az idei Sziget ennyi volt számunkra.
Idézet
 
 
-6 #1 Bólogató Kutya 2017-08-12 18:29
Biffy Clyro-n nem voltatok?
Idézet
 

Szóljon hozzá!


Hirdetés

Kereső

Hozzászólások

Galériák

 

Red Dragon Cartel - Budapest, A38, 2014. május 5.

 

Riverside - Budapest, A38, 2013. május 23.

 

Rise Against - Budapest, Sziget fesztivál, 2011. augusztus 10.

 

Riverside - Budapest, Diesel Klub, 2011. május 6.

 

Symphony X - Budapest, Petőfi Csarnok, 2011. március 14.

 

Pain of Salvation - Budapest, A38, 2010. október 24.