Shock!

június 27.
szombat
Betűméret
  • Betűméret növelés
  • Alap betűméret
  • Betűméret csökkentés

The Dagger: hard rock a svéd death metal nagy alakjaitól

0404daggerA Century Mediához igazolt a The Dagger nevű svéd rock/metal csapat. Mindez azért érdekes, mert a bandában a svéd metal élet veteránjai, a Dismember, a Grave és a Sideburn egykori tagjai egyesítették erőiket.

Fred Estby dobos (Necronaut, ex-Dismember), Tobias Cristiansson basszer (Grave, ex-Dismember), David Blomqvist gitáros (ex-Dismember) és Jani Kataja (Sideburn) énekes alkotja a The Dagger nevű friss formáció tagságát, akik valamikor idén jelentetik majd meg első nagylemezüket a Century Mediánál. Szerződtetésüket eddigi egyetlen bakelit kislemezüknek, a Mainline Ridersnek köszönhetik, és a kiadó igen nagy reményeket fűz a zenekarhoz.

A bandát Estby, Cristiansson és Blomqvist alapította még 2009-ben, és olyan zenei elképzeléseiket élték ki e keretek között, amelyek sem a Necronautba, sem a Dismemberbe nem passzoltak: a zene hard rockosabb, dallamosabb, mint azt bárki is gondolhatná a nevek alapján.

 

Szóljon hozzá!


Kereső

Friss

Hozzászólások

Galériák

 

Within Temptation - Budapest, Sziget fesztivál, 2011. augusztus 10.

 

Voivod - Budapest, Club 202, 2011. május 11.

 

Apocalyptica - Budapest, Petőfi Csarnok, 2011. február 23.

 

Muse - Budapest, Sziget fesztivál, 2010. augusztus 15.

 

30 Seconds To Mars - Budapest, Sziget fesztivál, 2010. augusztus 13.

 

Within Temptation - Budapest, Sziget fesztivál, 2007. augusztus 8.