Az egész rockvilág gyászolja John Sykest. A Whitesnake, a Thin Lizzy és a Blue Murder egykori gitárosát 65 éves korában érte a halál, miután elveszítette a küzdelmet a rákkal.
Egyelőre nincs róla bővebb információ, de elképzelhető, hogy már tavaly elhunyt John Sykes, akinek halálhírét a héten jelentették be hivatalosan: a gitáros honlapján az 1959-2024 évszámok szerepelnek a mementóként kitett fotón. Annyi azonban bizonyos, hogy a rockvilágot sokkolta a tragikus hír, hiszen nem lehetett tudni, hogy Sykes rákbeteg. Ugyanakkor az utóbbi években még közeli ismerősei szerint is visszahúzódóbbá vált, vagyis elképzelhető, hogy valójában nagyon régóta küzdött a gyilkos kórral.
Szűkszavúan nyilvánított részvétet a családnak John legismertebb egykori zenésztársa, David Coverdale, akivel a gitáros köztudottan nagyon rossz személyes viszonyban vált el. David egy sor fotó kíséretében úgy nyilatkozott: sokkolta Sykes halálának híre. „A szentségit, elhunyt John Sykes! – írta Adrian Vandenberg, aki Sykes utódja lett annak idején a Whitesnake-ben. – Fantasztikus, roppant tehetséges és nagy hatású gitáros volt. Oly sok rockrajongóhoz hasonlóan én is abban reménykedtem, hogy hirtelen visszarobban a zenei színtérre egy gyilkos lemezzel, és ismét turnézni kezd. Zeneileg néhányszor kereszteztük egymás útját, de személyesen sajnos soha nem találkoztunk. Kurva rák! Nyugodj békében, John!”
„Mélyen lesújtott és sokkolt zenésztársam, John Sykes halála – írta Carmine Appice is, akivel Sykes a Blue Murderben zenélt közösen. – Nagyszerű zenét játszottunk és nagyszerű időket éltünk meg közösen, testvéremként szerettem őt. Gitárosként, dalszerzőként és énekesként egyaránt lenyűgöző volt.” „Sokkolt és lesújtott a nagyszerű John Sykes halálhíre – így Mike Portnoy. – Mint talán sokan tudjátok, 2011-ben sokáig dolgoztunk együtt, hiszen új zenekart akartunk indítani. Fel is demóztuk John tizenkét dalát, és a That Metal Show-ban jelentettük be a projektet. Sajnos a dologból végül nem lett semmi, a demók pedig soha nem kerültek napvilágra, de rengeteg szép emléket őrzök a közös munka és a közösen eltöltött idő korszakából. Hihetetlen tehetség volt, megtiszteltetésként éltem meg, hogy együtt játszhattunk. Nagyon szomorú veszteség ez!”
Sykestól százasával búcsúznak a rockszíntér zenészei. A napokban egy személyes hangvételű összeállításban mi is megemlékezünk a ’80-as évek egyik legátütőbb gitárosegyéniségéről.
Hozzászólások
Tegnap lement a Bad Boy Live (de ez nálam szinte hetente pörög,akkora kedvenc),egysze r a 1987,és egyszer a Blue Murder.Nem tudtam,hogy beteg,csak bámultam magam elé.Szavakkal nem lehet elmondani,mekko ra veszteség nekünk is.Jó útat,John.
Újabb NWOBHM legenda hagyott itt minket :(
RIP Keith Satchfield :(
RIP Maestro.
www.youtube.com/watch?v=TRAWk-3ands
Ha ide tartozol, tégy meg annyit, hogy felteszed/elindítod azokat a lemezeket, amiken a játéka hallható.
Ha most ismerkedsz vele, ezeket a "sarokpontokat" ajánlom mindenképpen:
- Thunder and Lightning (1983) (Thin Lizzy)
- Whitesnake (1987)
- Blue Murder (1989)
+1: Bad Boy Live! (2004)