Shock!

június 27.
szombat
Betűméret
  • Betűméret növelés
  • Alap betűméret
  • Betűméret csökkentés

Nézd meg a Helland első klipjét!

0612hellandElkészült a Helland első videóklipje a Man On A Ledge című dalra, és alább meg is tekinthető. A két egykori Pokolgép zenészt, Nagy Dávid gitárost és Czébely Csaba dobost, illetve Balázs László énekest és Priskin Gábor basszusgitárost rejtő zenekar még idén kihozza bemutatkozó EP-jét.

A Helland április 26-án debütált élőben Szombathelyen, a Sepultura egyik hazai előzenekaraként. A formáció két legismertebb tagja mindenképpen Nagy Dávid gitáros, illetve Czébely „Csibe" Csaba dobos, akik korábban együtt zenéltek a Pokolgépben, az új csapat azonban elkanyarodott az ott képviselt tradicionális heavy metaltól, és riffcentrikus, de modernebb, rockosabb vonalon mozog.

A zenekar négy dala már letölthető, illetve meghallgatható a nemrég beindított honlapon, és a tervek szerint még 2013 folyamán kihoznak egy digitális formátumú EP-t, amely öt szerzeményt rejt majd. Élőben legközelebb július 26-án, a Kissziget Fesztiválon, illetve augusztus 1-jén, a FEZEN-en lehet elcsípni a Hellandet.

Dáviddal készített áprilisi interjúnkat itt olvashatod.

 

Szóljon hozzá!


Kereső

Friss

Hozzászólások

Galériák

 

Anna Murphy - Budapest, Club 202, 2014. április 4.

 

Fates Warning - Budapest, A38, 2013. október 16.

 

Testament - Budapest, Zöld Pardon, 2013. június 24.

 

Depeche Mode - Budapest, Puskás Ferenc Stadion, 2013. május 21.

 

Die Hard - Budapest, Diesel Klub, 2011. február 13.

 

Wackor - Budapest, Wigwam, 2005. március 18.