Shock!

június 27.
szombat
Betűméret
  • Betűméret növelés
  • Alap betűméret
  • Betűméret csökkentés

Meghalt a Heathen és a Lääz Rockit egykori basszusgitárosa

0904jontorresSzívelégtelenség következtében szeptember 2-án elhunyt Jon Torres, a Bay Area egyik veterán klubzenésze, aki olyan csapatokban játszott pályafutása során, mint a Heathen, a Lääz Rockit, az Angel Witch vagy saját zenekara, az Ulysses Siren.

Jon Torres nem számított frontvonalas muzsikusnak, de a San Francisco-i színtéren ismert figura volt, és számos helyi formációban zenélt a '80-as évek eleje óta. Neve leginkább talán a kultikus státuszra szert tett Lääz Rockittel fonódott össze leginkább, legismertebb csapata azonban mindenképpen a Heathen volt, akiknél a 2002-es újjáalakulástól egészen 2011-ig játszott, az ő basszusfutamai hallhatók a csapat legutóbbi nagylemezén, az Evolution Of Chaoson is.

Elhivatottsága ellenére Torres sosem tudott megélni csak a zenélésből, így elektrotechnikusként dolgozott. A zenészt felesége, Tambre – aki egyébként szintén énekel egy helyi metal bandában – és kislánya, Cassandra gyászolja.

 

Szóljon hozzá!


Kereső

Hozzászólások

Galériák

 

Suicidal Tendencies - Budapest, Zöld Pardon, 2012. július 11.

 

Overkill - Budapest, Petőfi Csarnok, 2011. március 11.

 

Heathen - Budapest, Petőfi Csarnok, 2011. március 11.

 

Accept - Budapest, Club 202, 2011. február 2.

 

Orphaned Land - Budapest, Diesel Klub, 2010. november 21.

 

Dark Tranquillity - Budapest, Dürer Kert, 2010. október 14.