Shock!

június 27.
szombat
Betűméret
  • Betűméret növelés
  • Alap betűméret
  • Betűméret csökkentés

Januárban Budapesten koncertezik a Cirith Ungol

Minden idők egyik legkultikusabb magyarországi underground heavy metal bulija formálódik Budapesten: jövő év elején hazánkban lép fel az amerikai Cirith Ungol.

0426cirithungol

Tavaly nagy eseménynek örülhettek az igazán underground heavy metal hívei: huszonkilenc év után, Forever Black címmel végre új lemezt jelentetett meg az amerikai Cirith Ungol, ráadásul az anyag kiválóan sikerült. A zenekar májusban egy Half Past Human című EP-t is piacra dobott, rajta négy régről megmaradt, de a maga idejében megfelelő formában sosem publikált darabbal, amelyeket Armand John Anthony producer segítségével rögzítettek is mai hangzással.

Még ennél is jobb hír azonban, hogy a jelenlegi hírek szerint 2022. január 25-én Budapesten koncertezik a csapat a Night Demon társaságában. Utóbbi árukapcsolás persze nem véletlen: a Cirith Ungol mai felállásában a legklasszikusabb érát Tim Baker énekes és Robert Garven dobos képviseli két szintén régi motoros, Greg Lindstrom gitáros és Jim Barraza gitáros oldalán. Az egyetlen tényleges új arcnak a Night Demonból ismert Jarvis Leatherby basszer számít, aki egyben a menedzseri feladatokat is ellátja a csapat mellett. Részletek a buliról itt.

 

Szóljon hozzá!


Kereső

Hozzászólások

Galériák

 

Eric Martin - Budapest, PeCsa Music Café, 2013. március 9.

 

Whitesnake - Budapest, Petőfi Csarnok, 2011. július 13.

 

Marty Friedman - Budapest, Diesel Klub, 2011. május 19.

 

K3 - Budapest, Diesel Klub, 2011. május 19.

 

Jerry Lee Lewis - Budapest, Papp László Budapest Sportaréna, 2010. október 31.

 

Wendigo - Budapest, Sziget fesztivál, 2007. augusztus 11.