Shock!

június 27.
szombat
Betűméret
  • Betűméret növelés
  • Alap betűméret
  • Betűméret csökkentés

Nyolc év szünet után feléledt a Dismember

Eredeti felállásában tér vissza a színre a Dismember. A zenekar a stockholmi Scandinavian Deathfesten áll ismét a deszkákra.

0114dismember

Nyolc év inaktivitást követően visszatér a svéd Dismember, méghozzá eredeti felállásban: Matti Kärki énekes, Fred Estby dobos, David Blomqvist és Robert Sennebäck gitárosok és Richard Cabeza basszer az október 11-12-én, Stockholmban megrendezendő Scandinavian Deathfesten állnak ismét színpadra. Egyelőre nem tudni, mindez tartós újjáéledést jelent-e, de mivel a csapat úgy hirdeti a fellépést, hogy emlékezés a múltra, illetve a death metal jövője, vélhetően nem kizárólag egyetlen koncert erejéig kívánnak visszatérni…

Az 1991-es Like An Even Flowing Stream albummal debütált Dismember pályafutása során összesen nyolc nagylemezt jelentetett meg. A korai években, a nagy death metal láz idején az Entombed és a Grave mellett egyértelműen ők számítottak a svédországi színtér vezetőinek, de elkötelezettségükből később sem adtak alább. A Dismember utoljára 2008-ban adott ki albumot a banda nevét viselő anyag képében, és annak rövid turnéja után mindössze egyszer álltak színpadon, a 2011-es Death Fest Open Air Fesztiválon.

Címkék:

 

Hozzászólások 

 
#4 zoli 2019-01-15 19:21
Az év híre!
Idézet
 
 
#3 zebraman 2019-01-14 16:55
Nem vagyok death metal hallgató, de őket speciel szívesen hallgattam, elég jellegzetes hangzásuk volt. Remélhetőleg a szólógitáros megtanult a szünet alatt szólózni :D (Nekem nem volt vele bajom, de a rocksajtóban annak idején oltották rendesen. )
Idézet
 
 
#2 Tulus 2019-01-14 15:49
Az évezred híre!!!!!!!
Idézet
 
 
#1 bjorn 2019-01-14 15:39
Legjobb. Azon keves reunionok egyike ahol remelem hogy lesz uj lemez is. Az eredeti felallasban 4 kiraly dalszerzo is van.
Idézet
 

Szóljon hozzá!


Kereső

Hozzászólások

Galériák

 

The Winery Dogs - Budapest, Barba Negra Music Club, 2016. február 17.

 

Riverside - Budapest, A38, 2013. május 23.

 

Suicidal Tendencies - Budapest, Zöld Pardon, 2012. július 11.

 

Mátyás Attila Band - Budapest, A38, 2011. július 2.

 

Riverside - Budapest, Diesel Klub, 2011. május 6.

 

Within Temptation - Budapest, Sziget fesztivál, 2007. augusztus 8.