Shock!

július 25.
vasárnap
Betűméret
  • Betűméret növelés
  • Alap betűméret
  • Betűméret csökkentés

Hivatalos: az alkohol ölte meg Jeff Hannemant

0510jeffAlkoholfogyasztással összefüggő májcirrhózis végzett a Slayer gitárosával, Jeff Hannemannel a zenekar hivatalos közleménye szerint. A május 2-án elhunyt zenész halálának tehát nem volt köze a két évvel ezelőtti pókharapáshoz és az annak nyomán kifejlődött súlyos baktériumfertőzéshez.

„Most tudtuk meg, hogy Jeff halálának hivatalos oka alkoholfogyasztással összefüggő májcirrhózis (azaz májzsugor - a szerk.) volt", áll a Slayer nyilatkozatában, amelyet alig néhány órával az első szűkszavú közlemény után adtak ki. „Miközben az évek során egészségügyi problémákkal küzdött, köztük a húsevő baktériumfertőzéssel, amely teljesen lerontotta az állapotát, Jeff és a hozzá közelállók egészen élete utolsó napjaiig nem voltak tudatában annak, milyen állapotban is van a mája. Bizonyos híresztelésekkel ellentétben Jeff nem szerepelt semmiféle transzplantációs listán halála idején vagy bármikor korábban. Összességében minden szempontból úgy látszott, hogy javult a helyzet: izgatottan várta, hogy dolgozhasson az új lemezen."

A zenekar emellett nyilvános megemlékezést is tervez a gitáros emlékére, amelynek pontos részletei egyelőre még nem ismertek. A Slayer két biztos jelenlegi tagja eközben rövid személyes visszaemlékezéseket tett közzé Jeffről a zenekari honlapon. „Amikor megalapítottuk a Slayert, folyamatosan, fanatikusan, 24/7-ben próbáltunk", emlékezett zenésztársára Tom Araya. „Nagyon sokat lógtunk együtt Jeff-fel, aki akkoriban apám garázsában élt, ami egyben a próbahelyünk is volt. Mikor már volt saját lakása, nála vettem fel a dalaimat a nyolcsávos magnóján. Ezek nem Slayer dalok voltak, hanem más számok. Egy ponton eljutsz odáig, hogy ugyan ott van a zenekar, de megkezded a saját életedet is mellette, így a 24/7-es üzemmód véget ér, és nem töltötök együtt többé annyi időt. Nagyon hiányoznak azok a korai napok. Egy másik emlékem, amikor New Yorkban rögzítettük a South Of Heavent. A hotelben voltunk Jeff-fel, és el kellett indulnuk a stúdióba. Azt hiszem, Chung King volt a neve, igazi lerobbant hely. Elindultunk gyalog, de esni kezdett, körülbelül öt háztömbnyit mentünk, de teljesen szétáztunk, így fogni akartunk egy taxit. Két hosszúhajú, bőrdzsekis srác totál szétázva, stoppolva a stúdió felé... Senki sem vett fel minket, gyalog kellett megtennünk a teljes utat. Jeff a Slayer egyik életvonala volt. Rengeteg olyan dalt írt, amiket örökké azonosítanak majd a zenekarral. Jó szíve volt, jó ember volt."

„Rengeteg nagyszerű időt töltöttem el Jeff-fel", tette hozzá mindehhez Kerry King. „A korai időkben, a turnékon mindig mi voltunk az éjszakai baglyok, akik egész éjjel ébren voltunk a buszon: dumáltunk, filmeket néztünk. Második világháborús filmeket, horrorfilmeket... A Full Metal Jacketet olyan sokszor láttuk, hogy simán fel tudtuk mondani belőle az összes párbeszédet. Óriási fanatikusa volt a második világháborúnak. Az apja szolgált is a háborúban, így amikor a Slayer első ízben, talán 1998-ban eljutott Oroszországba, elmentem vele az egyik moszkvai katonai múzeumba. Sosem felejtem el, ahogy körbejárta a helyet, megnézte a tankokat, a fegyvereket és a többi kiállítási tárgyat. Olyan volt, mint egy kölyök karácsony reggelén... Ez volt az ő igazi kattanása: olyan sokat tudott a második világháború történelméről, hogy simán taníthatta volna az iskolában is."

 

Hozzászólások 

 
+20 #15 Zoli 2013-05-10 20:45
Jeff ivott már száz éve ahogy sok más metal zenész. Akkor is azt mondom ha nincs ez a pókcsípés + gyógyszeres kezelés + műtét (ami sajnos meggyengítette) még mai is itt lenne közöttünk.
Idézet
 
 
+11 #14 tschaby 2013-05-10 19:44
A komolyabb probléma szerintem akkor lépett fel, amikor Jeff-ben tudatosult, hogy soha nem fog tudni úgy gitározni, mint a műtétek előtt. Egy zenész/zeneszerzőnél ez simán vezethet aztán (depresszióval dúsított) agresszív piáláshoz.
Idézet
 
 
+8 #13 Igor Igorovics 2013-05-10 18:33
Véleményem szerint a két dolog összefüggött. Az erős gyógyszeres kezelés legyengítette a szervezetét illetve a májat is erősen megviselhette. Ezt az amúgy is rossz állapotban lévő máj pedig már nem tudta elviselni. A húsfaló baktériumok által okozott probléma miatt a májproblémára már nem (nagyon) figyeltek/figyelhettek oda.
Idézet
 
 
+5 #12 kt 2013-05-10 17:30
Idézet - Szűcs István:
Igen, így van mind eltávozunk ebből a világból. Csak szerintem kevésbé mindegy, hogy valakivel 49 évesen vagy 94 évesen történik mindez. Minél több "halált falunk" ételből, italból, gondolatból, annál hamarabb tesszük emberi ronccsá magunkat. De ha ennek ellenkezőjét tesszük, akkor az életünk is meghosszabodik. Szerintem így van, de kerülném a térítést. :)


Egyetértek, de van példa pro és kontra is bőven.
Idézet
 
 
+3 #11 Szűcs István 2013-05-10 17:23
Igen, így van mind eltávozunk ebből a világból. Csak szerintem kevésbé mindegy, hogy valakivel 49 évesen vagy 94 évesen történik mindez. Minél több "halált falunk" ételből, italból, gondolatból, annál hamarabb tesszük emberi ronccsá magunkat. De ha ennek ellenkezőjét tesszük, akkor az életünk is meghosszabodik. Szerintem így van, de kerülném a térítést. :)
Idézet
 
 
+5 #10 kt 2013-05-10 17:15
Idézet - Szűcs István:
Szerintem Jeff halálának oka többrétű. Egyrészt ott van a fizikai rész, maga az alkoholfogyaszt ás és különböző feldolgozatlan lelki problémák, és még ide sorolnám a Slayer negatív gondolatokkal teli muzsikáját. Írom ezt úgy, hogy magam is szeretem a Slayer zenéjét, de javarészt szoftosabb, sokkal pozitívabb hangulatú zenei csemegékben van részem. Úgy érzem, hogy a Slayer nap mint nap a "Halál és a Pokol" zenei aláfestése. És elhiszem, hogy élvezik próbáról-próbára, amit játszanak, de mégis inkább a halálnak adnak energiát, mint az életnek. Egy kiváló gitáros távozott az Örök Vadászmezőkre. Elfogadom, ha valaki másképp látja, de bennem így csapódik le ez az egész. Nyugodj békében Jeff, legyen számodra könnyű a föld.


Mind meghalunk, akármiről is énekelünk.
Idézet
 
 
+1 #9 Szűcs István 2013-05-10 17:10
Szerintem Jeff halálának oka többrétű. Egyrészt ott van a fizikai rész, maga az alkoholfogyaszt ás és különböző feldolgozatlan lelki problémák, és még ide sorolnám a Slayer negatív gondolatokkal teli muzsikáját. Írom ezt úgy, hogy magam is szeretem a Slayer zenéjét, de javarészt szoftosabb, sokkal pozitívabb hangulatú zenei csemegékben van részem. Úgy érzem, hogy a Slayer nap mint nap a "Halál és a Pokol" zenei aláfestése. És elhiszem, hogy élvezik próbáról-próbára, amit játszanak, de mégis inkább a halálnak adnak energiát, mint az életnek. Egy kiváló gitáros távozott az Örök Vadászmezőkre. Elfogadom, ha valaki másképp látja, de bennem így csapódik le ez az egész. Nyugodj békében Jeff, legyen számodra könnyű a föld.
Idézet
 
 
+4 #8 kéjsóvár bohóc 2013-05-10 16:39
A Napalm Death gitárosa Pintado mester is halálra itta magát. Teljesen felesleges halál!
Idézet
 
 
+13 #7 Idun 2013-05-10 16:30
Idézet - TelekiPál:
Gratulálok Jeff, ügyes voltál!


Ez aztán gyönyörű hozzászólás volt, baszd meg! Hogy lehetsz ekkora paraszt?
Akármi is volt, kár érte :( Nyugodj békében Jeff, soha nem felejtünk, mert a legendák örökké élnek!
Idézet
 
 
+10 #6 Chris92 2013-05-10 16:06
Idézet - TelekiPál:
Gratulálok Jeff, ügyes voltál!


Hogy te milyen szimpatikus ember vagy!
Idézet
 
 
+31 #5 nihilak 2013-05-10 15:14
Idézet - TelekiPál:
Gratulálok Jeff, ügyes voltál!

Én meg ehhez a hozzászóláshoz, te büdös paraszt!
Idézet
 
 
-53 #4 TelekiPál 2013-05-10 13:29
Gratulálok Jeff, ügyes voltál!
Idézet
 
 
+4 #3 kamikaze 2013-05-10 12:05
Azért így már kicsit érthetőbb a helyzet, a hónapok, sőt évek óta tartó ,,ködösítés"! Sejteni persze eddig is lehetett, hogy nem mondják el mi a tényleges oka a szokatlanul hosszú ideig tartó ,,gyógyulásnak", de így már érthető. Kár érte!
Ettől függetlenül: RIP Jeff!
Idézet
 
 
+3 #2 GTJV82 2013-05-10 10:22
Sajnos nincs ebben semmi meglepő. Pont ezt kommenteltem be néhány napja:

http://www.shockmagazin.hu/hirek/beindult-a-talalgatas-az-amerikai-mediaban-jeff-hanneman-halalanak-okairol

az amerikai oldalakon már mint "jó ideje köztudott de be nem vallott tényként" írtak Jeff alkoholproblémá iról. Nagyon sajnálatos, hogy egy ilyen tehetséges zenész így ment el. :(
RIP Jeff!
Idézet
 
 
+5 #1 codename333 2013-05-10 09:47
hát az szomorú :S.....vagyis nálam még szomorúbb.....nem is tudom mit mondjak erre a dologra......tehát akkor ha jól értelmezem hogy ígyis úgyis nagy bajban lett volna. :S
R.I.P Jeff Hanneman.
Idézet
 

Szóljon hozzá!


Kereső

Friss

Hozzászólások

Galériák

 

Suicidal Tendencies - Budapest, Zöld Pardon, 2013. július 9.

 

Accept - Budapest, Club 202, 2011. február 2.

 

Stuck Mojo - Budapest, Dürer Kert, 2010. november 2.

 

ZZ Top - Budapest, Papp László Budapest Sportaréna, 2009. október 15.

 

Wendigo - Budapest, Kultiplex, 2007. január 12.

 

Wendigo - Budapest, Kultiplex, 2006. október 14.