Shock!

február 06.
péntek
Betűméret
  • Betűméret növelés
  • Alap betűméret
  • Betűméret csökkentés

Közös zenekart alapított az Amon Amarth három egykori tagja

What Once Was címmel jelenik meg november 14-én a Fimbul Winter zenekar első minialbuma. A csapatban az Amon Amarth három korábbi tagja egyesítette erőit.

1003fimbulwinter

fimbulwinter_cAz Amon Amarth két alapító tagját, Niko Kaukinen dobost és Anders Biazzi – korábban Hanson – gitárost, illetve a csapat szintén egykori dobosát, az itt gitározó Fredrik Anderssont is ott találjuk a Fimbul Winter zenekarban. A formáció első EP-je november derekán jelenik meg What Once Was címmel, a felállást Clint Williams énekes teszi teljessé, a basszustémákat pedig sessionistaként Tobias Cristiansson (Necrophobic, Grave, Dismember) nyomta fel. 

A dallista az alábbi:

01. Storms Rage
02. What Once Was
03. Mounds Of Stones
04. A Soul That Soared
05. In Solitude's Embrace

A Mounds Of Stones máris meghallgatható. Egyelőre nem tudni, mennyire tervez aktív működést a zenekar. A banda mindenestre már a nevével sem árul zsákbamacskát, hiszen az Amon Amarth 1994-es demója The Arrival Of The Fimbul Winter címen futott. Kaukinen 1996-ig, Biazzi/Hanson 1998-ig, a debütáló Once Sent From The Golden Hall periódusáig játszott a bandában, Andersson pedig 1998 és 2015 között.

 

Hozzászólások 

 
#1 Samael 2025-10-08 15:22
Ez nagyon ott van, kíváncsian várom a lemezt.
Idézet
 

Szóljon hozzá!


Hirdetés

Kereső

Hozzászólások

Galériák

 

Red Dragon Cartel - Budapest, A38, 2014. május 5.

 

Testament - Budapest, Zöld Pardon, 2013. június 24.

 

Riverside - Budapest, A38, 2013. május 23.

 

Suicidal Tendencies - Budapest, Zöld Pardon, 2012. július 11.

 

Sodom - Budapest, Diesel Klub, 2011. február 13.

 

Amorphis - Budapest, Diesel Klub, 2010. november 21.