Shock!

június 27.
szombat
Betűméret
  • Betűméret növelés
  • Alap betűméret
  • Betűméret csökkentés

Júliusban újból Budapesten lép fel Yngwie Malmsteen

Ismét Magyarországra látogat idén Yngwie Malmsteen. A gitáros július 24-én, a budapesti MOM Kult színpadán ad koncertet.

yngwie_malmsteen_k2025_19

Pörgős évet tudhat maga mögött Yngwie Malmsteen: a szólókarrierjét 1984 óta építő gitáros már hosszabb ideje pályafutásának 40. évfordulóját ünneplő, jubileumi turnéval járja a világot. E turné részeként vették fel a 2025 tavaszán megjelent, Tokyo Live című koncertlemezt is. A lemez összefoglalja Malmsteen teljes pályáját, és egy intenzív, a virtuozitásra építő lenyomatát adja mindannak, amiről a svéd shred-mester híres. Hősünk egy nemrég adott nyilatkozatában ismét hangsúlyozta, hogy 1984 óta következetesen szólóelőadóként határozza meg magát, és teljes életművét ebben a keretben értelmezi. Ezt egy olyan, határozott hangvételű közleményben fejtette ki, amelyben egyértelműen elhatárolódott azoktól az énekesektől, akik korábban közreműködtek a lemezein: álláspontja szerint ezek a közreműködések nem jelentenek szerzői vagy tulajdonosi jogot, és nem alapoznak meg önálló „örökséget”. Kritikája kifejezetten azokra irányult, akik később az ő nevére, dalaira és albumaira hivatkozva próbálnak koncerteket szervezni vagy saját karriert építeni, miközben az alkotói munka érdemi része Malmsteen kezében volt.

Július 24-én ismét minden reflektorfény Yngwie-re vetül majd a MOMKultban, hiszen teltházas, 2025-ös koncertje után idén ismét nálunk játszik a maestro. A koncertre már kaphatók a belépők, részletek itt.

Yngwie-vel készített tavalyi interjúnk itt olvasható.

Fotó: Máté Éva

 

Hozzászólások 

 
#4 Samael 2026-03-24 12:03
Tudom, hogy Malmsteen bácsi túl van a 60. életévén, de ezen a fotón a valós koránál minimum 10 évvel idősebbnek (és meglehetősen lestrapáltan) néz ki.
Idézet
 
 
#3 GTJV82 2026-03-24 12:02
Nagyon gonoszak vagytok.... :))))

Igazából ha a hangzás rendben lesz és a Maestro is jobb lábbal kel fel akkor lehet ebből egy hatalmas koncert.
Idézet
 
 
#2 ddrum 2026-03-24 10:44
Idézet - Eugen:
Lesz mögötte zenekar, vagy minden hangszeren ő játszik majd?


Gitárszólónál a többi Yngwie is elkezd majd szólózni, ezért koncert után kirúg mindenkit, és kiad egy nyilatkozatot, hogy nem vele, csak neki dolgoztak, és szánalmas, ahogy az ő hátán felkapaszkodva akarnak karriert építeni.
Idézet
 
 
#1 Eugen 2026-03-23 12:56
Lesz mögötte zenekar, vagy minden hangszeren ő játszik majd?
Idézet
 

Szóljon hozzá!


Kereső

Hozzászólások

Galériák

 

Anthrax - Budapest, Papp László Budapest Sportaréna, 2014. június 3.

 

Queensryche - Budapest, Club 202, 2013. október 23.

 

Marty Friedman - Budapest, Diesel Klub, 2011. május 19.

 

Wendigo - Budapest, Sziget fesztivál, 2007. augusztus 11.

 

Wackor - Budapest, Petőfi Csarnok, 2008. október 31.

 

Wackor - Budapest, A38, 2004. szeptember 29.