Február végén jelenti be új gitárosának személyét a Tankcsapda. A zenekar egy hónappal később a Papp László Budapest Sportarénában ad nagyszabású koncertet.

Sidlovics Gábor távozása után, tavaly május óta a hazai zenei életből jól ismert vendéggitárosokkal koncertezik a Tankcsapda, miközben gőzerővel készült az új album. A stúdióban kiváló gitárosok egész sora segítette Lukács László és Fejes Tamás munkáját, miként a koncerteken is váltott rendszerben játszottak: Bodor Máté, Csató Peti, Farkas Zoli, Kozma Norbi, Lukács Peta, Madarász Gábor Madi, Nagy Máté, Takács Vilkó, Tátrai Tibusz, Vörös Attila egyaránt felsorakozott az ügy mellett.
Lukács László most a Médiacentrum Debrecennek elmondta, hogy most már nem kell sokat várni a fix új ember bejelentésére: hamarosan bemutatják, sőt, egy igen különleges koncerten már vele lépnek színpadra. Lukács és Fejes is indul ugyanis az idei Budapest-Bamako Rallyn, mégpedig egy átalakított turnébusszal, a Bamako Adventure Extra mezőnyének tagjaként. Ezt követően a marokkói Dakhlában, a sivatagban, egy oázistáborban február 25-én ad majd egy koncertet a Tankcsapda, immár az új, állandó gitárosukkal, aki repülővel érkezik a helyszínre. Fejesék február 16-án este indulnak útnak Debrecenből.
A Tankcsapda új albuma várhatóan a tavasz derekán jelenik majd meg, és addig még legalább egy dal napvilágot lát majd róla a már ismert két darabon túl. Az első új számban, a szeptemberben debütált Mondd ki a nevemetben Nagy Máté, Takács Vilkó és Vörös Attila játszott, a Kér a népben pedig Tátrai Tibor és Lukács Peta. A zenekar legutóbbi lemeze, a Liliput Hollywood 2019-ben jelent meg, vagyis ilyen hosszú idő korábban még sosem telt el két stúdióalbumuk között.A Tankcsapda március 28-án a Papp László Budapest Sportarénában koncertezik. Részletek itt.
A csapat ősszel harminc éve megjelent Az ember tervez albumáról itt olvashatsz.
Fotó: Busi Bálint




Hozzászólások
Önmaga paródiája lett ez a zenekar.
Sajnos.....
Osszeteszik, amijuk van, es csujjogatnak egy jot az Arenaban.
Oakland veszelyes hely, Debrecen tokeletes lesz nyugdijas eveire. Ingyen tuzifa, nyuszimotor...
Kell ennel tobb? :D