Shock!

június 24.
szerda
Betűméret
  • Betűméret növelés
  • Alap betűméret
  • Betűméret csökkentés

Kilépett a The Gatheringből Silje Wergeland

Hivatalosan is bejelentette távozását a The Gathering soraiból Silje Wergeland. Mindez azok után történt, hogy a csapat egyértelművé tette: 2026-ban is Anneke van Giersbergennel koncerteznek majd.

1229silje

A The Gatheringnél az 1995-ös Mandylion lemez jubileumáról szólt az idei év: a zenekar néhány emlékkoncert erejéig ismét a klasszikus felállásban lépett színpadra Hollandiában, vagyis Hans Rutten dobos, René Rutten gitáros, Hugo Prinsen Geerligs basszer és Frank Boeijen billentyűs mellett ott állt a színpadon az 1998-ban távozott Jelmer Wiersma gitáros és természetesen a 2007-ben kilépett Anneke van Giersbergen énekesnő is. Az eredetileg meghirdetett két buli nagyon gyorsan betelt, így a banda végül – egy júniusi bejátszó klubkoncert után – ötször is színpadra lépett augusztus végén Nijmegenben. Ezek közül az egyik koncerten mi is ott voltunk.

Mivel a nagy érdeklődés nyomán jövőre alaposabb mozgást is terveznek ebben a felállásban, különösebben senkit sem lephet meg, hogy a parkolópályára került Silje Wergeland bejelentette: hivatalosan is távozik a The Gathering kötelékéből. „Új nap és új év virrad – írja nyilatkozatában a 2009-ben, Anneke utódjaként bevett norvég énekesnő. – Tizenhat éven át nagyszerű zenét alkottunk és adtunk elő a The Gatheringgel, de most elérkezett a továbblépés ideje. Rengeteg csodás élményt és emléket gyűjtöttem a zenekarral, amelyek életem végéig elkísérnek majd. Csakis a legjobbakat kívánom a zenésztársaimnak a jövőre nézve. A The Gathering csodálatos rajongóinak pedig köszönöm a rengeteg támogatást és a remek beszélgetéseket!”

Silje a The Gathering előtt a norvég Octavia Speratiban énekelt. A hollandok az elmúlt tizenhat évben négy stúdióalbumot készítettek vele, de lényegesen kisebb érdeklődés mellett, sokkal inkább a háttérbe húzódva dolgoztak, mint a korábbi érában. A The Gathering 2014 és 2018 között eleve jegelte tevékenységét. Legutóbbi, kilenc évnyi lemezínség után elkészült albumuk, a Beautiful Distortion 2022-ben jelent meg.

Jó hír, hogy a The Gathering aktuális turnéjából mi sem maradunk ki: 2026. június 27-én, a Barba Negra Red Stage-en játszanak a Concerto szervezésében. Részletek itt.

 

Szóljon hozzá!


Kereső

Hozzászólások

Galériák

 

Royal Hunt - Budapest, A38, 2014. március 13.

 

Rise Against - Budapest, Sziget fesztivál, 2011. augusztus 10.

 

Marty Friedman - Budapest, Diesel Klub, 2011. május 19.

 

Nevermore - Budapest, Petőfi Csarnok, 2011. március 14.

 

Jerry Lee Lewis - Budapest, Papp László Budapest Sportaréna, 2010. október 31.

 

Wackor - Budapest, Süss Fel Nap, 2005. február 8.