Új albummal jelentkezett a norvég Mork. Thomas Eriksen projektjének friss műve Monolitt címen fut.

Legutóbb 2024-ben, Syv címmel hozott ki lemezt a norvég blacker Mork. A zenekar friss nagylemeze, a Monolitt június 19-én jelent meg, , és mindent Thomas Eriksen játszott fel rajta a dobokon kívül, amiket Asgeir Mickelson (Borknagar, Spiral Architect) jegyez, illetve vokálozás szintjén besegített Øyvind Kaslegard (Svart Lotus) is.
„A monolit a valóság könyörtelen brutalitásának szigorú emlékműveként magasodik fölénk: mozdíthatatlan, közömbös, örök – mondja Eriksen. – Nyomasztó jelenléte lesújt a lélekre, elfojtja a reményt és próbára teszi kitartásunk határait. Kérlelhetetlen, kőbe vésett tapasztalat ez."
A lemez dallistája az alábbi:
01. Under Vekten Av Verden
02. Odelagt
03. Torden
04. Skromt
05. Ferdamann
06. Inn I En Annen Saere
07. Martyr
08. Jutul
09. Utryddelse
Az anyag alább teljes egészében végighallgatható. A kiadó a Peaceville.


