Your Ghost Again címmel új dalt mutatott be a Mastodon. A zenekar új lemeze még idén megjelenik.

Hamarosan megjelenhet a Mastodon új albuma, a 2021-es Hushed And Grim folytatása, amely az első lesz a sorban a csapattól a tavaly eltávolított, majd nem sokkal később motorbalesetben elhunyt Brent Hinds gitáros nélkül. A zenekar most Your Ghost Again címmel tette közzé az anyagról az első előzetes dalt.
„Nehezen készült el ez a lemez – mondta Brann Dailor a Blabbermouthnak adott interjújában. – Nagyon érzelmes időket éltünk. Elvesztettem az édesanyámat, utána következtek a feszültségek Hindsszel, aztán ő is meghalt. Kemény volt. Mindez áthatja a zenét, a dalokat, és most már nagyon várom, hogy megjelenjen, mert jó ideje ülünk rajta. A dalok váza most már úgy két éve megvan, és rengeteg minden történt közben. Pedig előzetesen azt hittem, hogy ez a lemez már úgy készülhet el, hogy nem érnek bennünket újabb veszteségek, és végre újból mitológiai lényekkel foglalkozhatunk, nem kell végigmennünk a gyász fázisain… Aztán kétszeresen sem így alakult. De hát ilyen az élet. Ahogy telnek az évek, elkezded elveszíteni a szeretteidet. Nem garantált a holnap. Megpróbáljuk kihozni a legtöbbet ebből a helyzetből, hátha sikerül megértenünk az elmúlt egy évet. Ezt a folyamatot fedi majd fel ez az új lemez.”A Brent helyén Nick Johnstonnal koncertező Mastodon tavaly július végén ott volt a FEZEN-en, de a Rockstadt Extreme Festen is megnéztük őket. További részletek az új albumról remélhetőleg hamarosan.



Hozzászólások
Tényleg nem talász magadnak valami mást?Nem kötelező semmi...
Nekem még az is feltűnik, hogy Brent (aki unta a metált) nélkül most talán jelzésértékű, hogy egy metálosabb, gyorsabb téma szaladt ki elsőnek a kezük közül.