Shock!

június 27.
szombat
Betűméret
  • Betűméret növelés
  • Alap betűméret
  • Betűméret csökkentés

Nottingham: Anno

A szolnoki Nottingham első igazi, saját kiadású albuma. A csapat tagjai nem ma kezdtek el zenélni, s ezt ez a felvétel maximálisan beigazolta. Matos Zoli jellegzetes hangja az évek múlásával sem kopott meg, dallamos hard rock/metalban változatlanul a legjobbak között a helye.

megjelenés:
1999
kiadó:
szerzői kiadás
pontszám:
7 /10

Szerinted hány pont?
( 5 Szavazat )

Nagy szerephez jut a nóták alatt Hommer Attila billentyűs, akinek játékával sokszínűbb lett valamennyi darab. A zene megfelelő, ám a szövegekkel nehezen barátkozom meg. Feltűnően erős a vallásos töltet, a keresztény hit jelenléte, ami számomra idegen a dalokban.

Míg a zenét roppantul tudnám élvezni /Csillaghullás, Jöjj vissza nyár/ a szövegek térítő témája merevvé tesz. Szerencsére nem mindenütt kellett szembesülnöm vele, az " Irodalom visszavág" rock'n'roll feelingje kárpótolt mindenért. A vallásos dolgokkal szembeni előítéletemet félretéve, elismerem, hogy a Nottingham ma Magyarország dallamos érájának ritka képviselője, remélem minél többen felfedezik maguknak a szolnoki zenekar munkásságát.

 

Szóljon hozzá!


Kereső

Hozzászólások

Galériák

 

Cloudscape - Budapest, A38, 2014. március 13.

 

Perfect Symmetry - Budapest, Club 202, 2013. október 23.

 

Orphaned Land - Budapest, Club 202, 2013. október 4.

 

Motörhead - Budapest, Sziget fesztivál, 2011. augusztus 10.

 

Slayer - Tokaj, Hegyalja Fesztivál, 2011. július 15.

 

Wendigo - Budapest, Sziget fesztivál, 2007. augusztus 11.