Shock!

június 27.
szombat
Betűméret
  • Betűméret növelés
  • Alap betűméret
  • Betűméret csökkentés

Tavasszal akár már ismét dolgozhat a rákkal harcoló Jon Lord

Április-május tájékán ismét dolgozni kezdhet Jon Lord, a Deep Purple volt billentyűse, akinél tavaly daganatos megbetegedést diagnosztizáltak. A témáról Lord jóbarátja és egykori kollégája, a Deep Purple dobos Ian Paice beszélt a kanadai CIRK K-97 97.3 FM rádió adásában.

„Jonnál hasnyálmirigyrákot diagnosztizáltak, de nagyon-nagyon korai stádiumban”, magyarázta Paice. „Ez a rosszabb rákok közé tartozik – bár jó rák nem létezik –, de eddig minden felőle érkezett hír pozitív volt: nem képződött több rákos sejt, és a meglévőket pedig remélhetőleg sikerült teljesen kiirtani mára egy vadonatúj kezelés által, amin Jon éppen Izraelben esik át a napokban. Úgy tudjuk, akár április vagy május környékén már ismét dolgozhat is majd.”

A 2011-es paksi Gastroblues fesztiválon is fellépett Lord tavaly június 9-én ünnepelte 70. születésnapját, két hónappal ezt követően tette közzé a hírt súlyos betegségéről. Jon játékát legutóbb a Tony Iommi és Ian Gillan fémjelezte jótékonysági Whocares projekt tavalyi EP-jén lehetett hallani.

 

Szóljon hozzá!


Kereső

Hozzászólások

Galériák

 

Anneke Van Giersbergen - Budapest, Club 202, 2014. április 4.

 

Within Temptation - Budapest, PeCsa Music Hall, 2014. március 14.

 

Within Temptation - Budapest, Sziget fesztivál, 2011. augusztus 10.

 

Megadeth - Budapest, Papp László Budapest Sportaréna, 2011. április 8.

 

Overkill - Budapest, Petőfi Csarnok, 2011. március 11.

 

ZZ Top - Budapest, Papp László Budapest Sportaréna, 2009. október 15.