Shock!

június 25.
csütörtök
Betűméret
  • Betűméret növelés
  • Alap betűméret
  • Betűméret csökkentés

Slayer: a Reign In Blood jubileumának jegyében alakul az idei menetrend

Ha nem is nagyon, de valamelyest kibővült a Slayer idei koncertnaptára. A Reign In Blood negyvenéves jubileumát ünneplő csapat ugyanakkor egyelőre még nem jelentett be európai fellépéseket.

0305slayer

Idén is az elmúlt években megszokott kényelmes tempót diktálja majd a Slayer: Tom Araya, Kerry King, Gary Holt és Paul Bostaph a napokban újabb észak-amerikai bulikat jelentett be. Azt már eddig is tudni lehetett, hogy a csapat legnagyobb hatású albuma, az 1986-os Reign In Blood negyvenéves születésnapját ünnepli meg az október 24-ei, texasi Sick New World fesztiválon. Ugyanebben a szellemben most egy szeptemberei shakopee-i önálló buli került be a naptárjukba a Downnal, a Suicidal Tendenciesszel és a Hatebreeddel, illetve a pryori Rocklahoma fesztiválon is ott lesznek. November 13-14-én pedig hazai pályán, Los Angelesben játszanak, méghozzá a Cannibal Corpse, a Cavalera és a Crowbar vendégeskedésével. Itt a második buli már eleve plusznak tekinthető, az eredetileg meghirdetett első koncert ugyanis villámgyorsan betelt a 18 ezres KIA Forumban – ismét igazolva, hogy a feltámadás óta a zenekar komoly szintet ugrott.

A Slayer a koncerteken teljes egészében eljátssza majd a ’86-os mesterművet. Egyelőre sajnos nem tudni, várhatók-e tőlük európai bulik is hasonló tematika mentén. Korlátozottra szabott visszatérésük óta Kingék a Black Sabbath és Ozzy Osbourne Back To The Beginning gálája mellett mindössze két tavalyi nagy-britanniai stadionbulira korlátozták aktivitásukat az Atlanti-óceán keleti partján.

A zenekar korábban is épített már koncertműsort a Reign In Bloodra a 2000-es évek elején – a 2003-as Szigeten nálunk is elhangzott a teljes lemez –, és a 2004-es Still Reigning DVD-n is megörökítették az anyag élő előadását.

 

Hozzászólások 

 
#14 Zolika 2026-04-29 20:02
A death metal sosem írta felül a thrash metalt számomra. Persze keményebb stílus amire én is rákaptam anno. De hát a sok thrash után ugyanúgy szerettem az Obituary-t, a Morbid Angelt, a Nocturnust vagy éppen az Entombedet, Dismembert, Bolt Throwert. Ezek is mind kiba jó zenék ahogy a Slayer is az maradt.
Idézet
 
 
#13 Kiraly Laszlo Zoltan 2026-04-29 15:32
Idézet - Carrast:
tessék itt egy Kerry King szólózik válogatás
https://www.youtube.com/watch?v=hrZJ5h51Nwo


Azért szeretnék egy olyan listát is, ahol death metal zenekarok elmondják, hogy rajongtak a Slayer, Kreator, Sepulturáért (direktben hallaszik a Vaderen pl a masszív Slayer-hatás). Hány később jött fontos banda mondta, hogy a legnagyobb hősei [insert felhype-olt nem rossz, de nem is korszakalkotó, underground thrash metal banda] voltak?

Azért valahogy a Slayernek sokkal hosszabb a fanklubja meg a hatása a későbbi metálszíntérre. Szerinted miért?
Idézet
 
 
#12 Windir 2026-04-29 12:43
Idézet - Zolika:
Baráti körben sosem volt kérdés hogy a Slayer jó vagy nem jó zene-e...

Akkor szerencsés vagy. Nekem a "Reign már kommersz sz*r, a South már kommersz sz*r, a Seasons pláne kommersz sz*r, gyenge az ének és túl sok van belőle, a Kreator jobb, a Sepultura sokkal jobb, a Sadus meg nemcsak jobb, de gyorsabb is" jutott osztályrészül. A death metal berobbanásával meg sokakban keltettek visszás érzetet a Lars Ulrich-féle nyilatkozatok, meg az olyan lemezkrtikák, amikben földbe döngölték a produkciót, bezzeg a Slayer... Bár ahogy akkoriban észrevettem, a nagy fikázás közepette azért fű alatt csak nyomatták pl. a Decade-t. :)
Idézet
 
 
#11 Carrast 2026-04-29 11:28
tessék itt egy Kerry King szólózik válogatás
https://www.youtube.com/watch?v=hrZJ5h51Nwo
Idézet
 
 
#10 Draveczki-Ury Ádám 2026-04-29 10:26
Idézet - Carrast:
Én továbbra is fenntartom a véleményemet, magamtól sose hallgattam Slayert,m ellenben a többi trash t igen. Emlékezetes slayer riffek vannak, de el tud vki dúdolni akár 1 slayer szólót is? naugye

Én egy csomót el tudok. A Seasons lemez a csúcs ezen a téren, és főleg a Hanneman-szólók, nyilván. De ott magához képest még King is egész konvencionális sokszor.
Idézet
 
 
#9 Carrast 2026-04-29 10:03
Én továbbra is fenntartom a véleményemet, magamtól sose hallgattam Slayert,m ellenben a többi trash t igen. Emlékezetes slayer riffek vannak, de el tud vki dúdolni akár 1 slayer szólót is? naugye
Idézet
 
 
#8 Kiraly Laszlo Zoltan 2026-04-29 08:33
Idézet - Latabár:
Idézet - Carrast:
Értem én, hogy volt pár korszakalkotó lemezük, de szerintem mindig is túlértékelt banda volt a Slayer, főleg Kerry King szólózásnak csúfolt tremolónyúzásai . Százszor jobb bandák vannak, már csak a stíluson belül is, pl Demolition Hammer. Ami az utóbbi években ment, mi vagyunk kb az "összeállunk néha keresni pénzt" banda. Persze aki kíváncsi rá, az menjen és fizessen.


Csak épp a Demolition Hammer soha az életben nem tudott olyan minőségű dalokat írni, mint a Slayer tucatjával. Százszor jobb banda, persze-persze.

Ebben pedig az a legszebb, hogy maguk a DH tagjai ismernék ezt be először. De az underground televan nagyotmondókkal . Mindjárt a Maiden meg a Sabbath se lesz alapbanda, mer valahol Hondurasban meg Szingapúrban találtak egy jobbat. Esetleg a montenegrói hegyek között.
Idézet
 
 
#7 Zolika 2026-04-28 21:06
Baráti körben sosem volt kérdés hogy a Slayer jó vagy nem jó zene-e... Persze hogy királyok voltak mindig is a maguk stílusában. A Reign In Blood a legjobbjuk számomra, ezt hallottam tőlük legelőször. Még jó pár zenét tudnék mondani amely ugyancsak f.sza, beleértve a Demolition Hammert is, + Possessed, Dark Angel, régi Exodus, stb. de ezeket kár összehasonlítga tni ahogy Ádám is írta. Slayer azért mindig is a trón tetején állt/ült szerintem. Ráadásul élőben is hozták a maximumot, gyenge Slayer bulin nem voltam...ezt az USA-beli koncertet is megnézném simán.
Idézet
 
 
#6 Draveczki-Ury Ádám 2026-04-28 11:31
Idézet - Carrast:
a Slayer, főleg Kerry King szólózásnak csúfolt tremolónyúzásai . Százszor jobb bandák vannak, már csak a stíluson belül is, pl Demolition Hammer. .

Szerintem ott érdemes kezdeni ezt, hogy egyáltalán lett volna-e, és milyen lett volna a Demolition Hammer, ha nincs előtte Slayer. Semmi baj velük, korrekt banda, de ez a párhuzam kábé olyan, mintha azt írnád, hogy a Van Halennél százszor jobb bandák voltak már csak a saját stílusán belül is, például az Every Mother's Nightmare meg a Trouble Tribe. :)
Idézet
 
 
#5 ProgFan 2026-04-28 10:57
Idézet - Carrast:
Értem én, hogy volt pár korszakalkotó lemezük, de szerintem mindig is túlértékelt banda volt a Slayer, főleg Kerry King szólózásnak csúfolt tremolónyúzásai . Százszor jobb bandák vannak, már csak a stíluson belül is, pl Demolition Hammer. Ami az utóbbi években ment, mi vagyunk kb az "összeállunk néha keresni pénzt" banda. Persze aki kíváncsi rá, az menjen és fizessen.


Nem a technikai része a kiemelkedő a bandának, hanem hogy abban a korszakban ők mertek igazán extrém zenét játszani ilyen szinten, ahol megvolt a kellő súlyosság is. Ha nagyon akarnék mondani 1 bandát, akkor a Dark Angel lenne, aki tudott hasonlót alkotni.

A Sepultura pedig 1986-ban szerintem kiadta minden idők legsúlyosabb, legblackesebb thrash albumát, de bőven voltak Slayer hatások is.

Összesítve megkerülhetetle n banda, bárkit hozunk fel ők ott voltak előttük.(és egyébként hihetetlen energia és atmoszféra van a zenéjükben, Kerry King szóló buliján láttam csak hasonlót, mint egy Slayer koncerten)
Idézet
 
 
#4 Latabár 2026-04-28 10:24
Idézet - Carrast:
Értem én, hogy volt pár korszakalkotó lemezük, de szerintem mindig is túlértékelt banda volt a Slayer, főleg Kerry King szólózásnak csúfolt tremolónyúzásai . Százszor jobb bandák vannak, már csak a stíluson belül is, pl Demolition Hammer. Ami az utóbbi években ment, mi vagyunk kb az "összeállunk néha keresni pénzt" banda. Persze aki kíváncsi rá, az menjen és fizessen.


Csak épp a Demolition Hammer soha az életben nem tudott olyan minőségű dalokat írni, mint a Slayer tucatjával. Százszor jobb banda, persze-persze.
Idézet
 
 
#3 Conan 2026-04-28 09:59
Idézet - Carrast:
Értem én, hogy volt pár korszakalkotó lemezük, de szerintem mindig is túlértékelt banda volt a Slayer, főleg Kerry King szólózásnak csúfolt tremolónyúzásai . Százszor jobb bandák vannak, már csak a stíluson belül is, pl Demolition Hammer. Ami az utóbbi években ment, mi vagyunk kb az "összeállunk néha keresni pénzt" banda. Persze aki kíváncsi rá, az menjen és fizessen.


A Slayer jelentőségét megkérdőjelezni azért meglehetősen vicces. Amellett, hogy a thrash metal messze legnépszerűbb bandája a mindenfelé kikacsintó Metallicát leszámítva, a Reigntől a Seasonsig a műfaj egyértelmű csúcsalkotásait is ők rakták le az asztalra. Mellesleg meg a komplett death/black szintér az ő köpenyükből bújt ki.

A Demolition Hammer meg sose volt több harmadvonalnál. Minden szempontból.
Idézet
 
 
#2 Carrast 2026-04-28 09:26
Értem én, hogy volt pár korszakalkotó lemezük, de szerintem mindig is túlértékelt banda volt a Slayer, főleg Kerry King szólózásnak csúfolt tremolónyúzásai . Százszor jobb bandák vannak, már csak a stíluson belül is, pl Demolition Hammer. Ami az utóbbi években ment, mi vagyunk kb az "összeállunk néha keresni pénzt" banda. Persze aki kíváncsi rá, az menjen és fizessen.
Idézet
 
 
#1 bluevoodoo_13 2026-04-28 09:12
LA-ben nem volt sold out, mielőtt meghirdették a második alkalmat, mert egyszerre indult a jegyértékesítés mindkettőre múlt pénteken. Gondolom előre számoltak a nagy érdeklődéssel hazai pályán.
Idézet
 

Szóljon hozzá!


Kereső

Hozzászólások

Galériák

 

Within Temptation - Budapest, Sziget fesztivál, 2011. augusztus 10.

 

Marty Friedman - Budapest, Diesel Klub, 2011. május 19.

 

Overkill - Budapest, Petőfi Csarnok, 2011. március 11.

 

After All - Budapest, Petőfi Csarnok, 2011. március 11.

 

Wackor - Budapest, Petőfi Csarnok, 2008. október 31.

 

Wackor - Budapest, Kultiplex, 2005. október 8.