Shock!

június 27.
szombat
Betűméret
  • Betűméret növelés
  • Alap betűméret
  • Betűméret csökkentés

Blackwelder: nyers, sötét, virtuóz progresszív metal Scheepersszel és Priesterrel

0126blackwelderBlackwelder névre hallgat az a projekt, amelyben Ralf Scheepers, a Primal Fear énekese egyesítette erőit Aquiles Priesterrel, az Angra volt dobosával, illetve Andrew Szucs gitárossal és Björn Englen basszerrel.

A Blackwelder nem a két ismertebb tag kezdeményezésére jött létre, hanem a neve alapján bizonyára magyar gyökerekkel rendelkező Andrew Szucs, a neoklasszikus progresszív metalban utazó Seven Seraphim gitárosa hívta életre. A csapat első és egyetlen lemeze 2003-ban jelent meg Believe In Angels címmel, a mostani vállalkozás eredetileg ennek a folytatása lett volna, ám közben annyit módosult az irány, hogy Andrew inkább átnevezte a bandát. A tagok közül Björn Englen, a DIO Disciples basszere csatlakozott hozzá, majd Aquiles Priester dobos, aki az Angrában és Tony MacAlpine-nál is bizonyított, a legtöbben azonban garantáltan onnan ismerik, hogy elsőkörös jelölt volt a Dream Theaternél Mike Portnoy távozása után. Ezt a hangszeres szekciót tette végül kompletté Scheepers.

A Blackwelder virtuóz, ám a Seven Seraphimnál nyersebb, sötétebb zenét ígér majdani első lemezére, amely még idén megjelenik.

 

Szóljon hozzá!


Kereső

Hozzászólások

Galériák

 

Anna Murphy - Budapest, Club 202, 2014. április 4.

 

Eric Martin - Budapest, PeCsa Music Café, 2013. március 9.

 

Die Hard - Budapest, Diesel Klub, 2011. február 13.

 

ZZ Top - Budapest, Papp László Budapest Sportaréna, 2009. október 15.

 

30 Seconds To Mars - Budapest, Sziget fesztivál, 2010. augusztus 13.

 

Within Temptation - Budapest, Sziget fesztivál, 2007. augusztus 8.