Andrew Craighan gitáros szerint a My Dying Bride a Swallow The Sun énekesével, Mikko Kotamäkivel megy tovább. Aaron Stainthorpe frontember szerint ugyanakkor van rá remény, hogy megoldódjanak a nézeteltérések.

Viharos évek állnak a My Dying Bride mögött: a zenekar belső problémái néhány nappal a tavalyi A Mortal Binding lemez megjelenése előtt kerültek napvilágra, amikor is összes fellépésüket lemondták. A hírek szerint a kenyértörés hátterében a két alapember, Aaron és Andrew Craighan gitáros egyre feszültebb viszonya állt, de részletesen nem mentek bele a háttérbe. A zenekar ugyanakkor idén már a Swallow The Sun énekesével, Mikko Kotamäkivel koncertezett Aaron helyén, utóbbi pedig saját bandájával, a High Parasite-tal mozgott.
„Azért választottuk Mikkót, mert azon kaptuk magunkat, hogy nincs énekesünk – ecsetelte a helyzetet Craighan a Heavynek. – Be kell vallanom, nem tudtuk, hogy mennyire komolyak Aaron szólótervei, vagy legalábbis fogalmazzunk udvariasan így... Amit amúgy valahol megértettem. Az emberek egy bizonyos életkor után azt akarják, hogy haladjanak a dolgok, méghozzá gyorsan. De a dolog minket is érintett, mivel énekes nélkül találtuk magunkat, és nem igazán álltunk készen erre. Nem is rendelkeztünk semmiféle tervvel, elsősorban, mivel nem tudtuk előre, hogy így lesz..."
Craighan az interjúban úgy fogalmazott: miután Stainthorpe debütált a High Parasite zenekarral, és arra következtettek, hogy emellett egy másik önálló projekten is dolgozik, tudták, hogy lépniük kell. Mikko Kotamäki pedig minden szempontból bevált. „Nagyon, fenomenálisan száraz humora van, de rendkívül professzionális, olyan szinten, hogy sokkolt bennünket vele. Azt mondtuk: ó, bassza meg, innentől nekünk is profiként kell viselkednünk! Úgyhogy kicsit mindannyian felkötöttük a gatyánkat, és jól be is vált a dolog: három koncertet adtunk, egyet Szlovákiában, egyet Magyarországon (az idei Rockmaratonon – a szerk.), egyet pedig Finnországban, és nagy siker volt mindegyik. A felszereléssel akadt némi probléma, de zeneileg vagy emberileg minden tökéletesen ment, remekül megtaláltuk a hangot és nagyszerűen éreztük magunkat. És noha az embereket nyilván megdöbbentették a fejlemények, mindenki tudta, hogy ő énekel majd. Nem tudom, mire számítottak, de amikor kisétál a színpadra, üdvrivalgással fogadták. Mi meg azt mondtuk: na tessék, X éve játszom a zenekarban, és engem kurvára soha nem fogadnak üdvrivalgással! Szóval el kell ismernem, hogy baromi jó volt az egész. Furcsán kezdődött ez a szakasz, nem igazán tudtuk, mi sül ki belőle, de minden remekül ment. Úgyhogy most így folytatjuk, ameddig be nem fejezzük."
Stainthorpe közben az Iblis Manifestation podcastben arról beszélt, hogy nem tartja a kapcsolatot volt zenésztársaival. „Az utolsó információm az volt, hogy új dalokat írnak, ami érdekes. De több mint egy éve nem beszéltem Andrew-val, és mivel már csak mi ketten maradtunk az alapító tagok közül... És menedzserünk sincs – mondta az énekes. – Úgy másfél évvel ezelőtt volt egy elég komoly összeveszésünk. Azt gondoltam: oké, kicsit lecsillapszunk, aztán amikor képesek leszünk hideg fejjel megbeszélni a dolgokat, tisztázzuk a nézeteltéréseket és ismét beindítjuk a zenekart. Aztán közben elkezdtek nélkülem koncertezni... Gondoltam, oké, akkor ennyit a kommunikációról... Én meg mit tehetnék? Megyek tovább az életemmel. De fogalmam sincs, ki énekel majd, ha stúdiózni kezdenek, sőt, azt sem tudom, van-e még egyáltalán lemezszerződés, mert a Nuclear Blastnél minden szétesett. Még csak abban sem vagyok biztos, hogy egyáltalán üzemelnek-e még rendes lemezkiadóként... Elég bizarr sztorikat hallottam."
Aaron ugyanakkor hangsúlyozza: nem lépett ki a csapatból, és nem is rúgták ki. „Harmincöt évet töltöttem alapítóként a zenekarban, szóval eszem ágában sincs távozni. Ha nélkülem akarnak dolgozni, nos, sok szerencsét hozzá... Bonyolult a helyzet jogilag, én magam sem értem pontosan. Az ember abban reménykedne és úgy képzelné, hogy alapítóként, így, hogy nem lépett ki, kellene lennie valamiféle befolyásának a dolgok folyására, de a jelek szerint nincsen. Úgyhogy fogalmam sincs, mi ez az egész... Lehet, hogy elérkezünk majd arra a pontra, amikor jogi tanácsot kérek. Persze nem szeretném, ha idáig fajulna a helyzet, de ha megjelenik egy új My Dying Bride-album, amin én nem szerepelek, de közben hivatalosan továbbra is én vagyok a zenekar énekese, nem tudom, milyen jogi eszközeim vannak..."

Aaron hangsúlyozta: nem a High Parasite okozta a problémákat a My Dying Bride-ban. „A My Dying Bride kábé évi tizenöt koncertet ad és néha három-négy év is eltelik két album között. Még az sem kavarna be a My Dying Bride időbeosztásába, ha tíz zenekarban énekelnék... És az ember nem áldozza fel a fő zenekarát a kisebbik zenekaráért. Senki sem csinál ilyet. El tudod képzelni, hogy Lars Ulrich azt mondja a Metallicában: »Srácok, tudjátok, mit? Mondjuk már le a nagy koncerteket, hogy a haverjaimmal baromkodhassak ebben a másik zenekarban!« Ez nem így megy. Már maga a gondolat is röhejes. Ugyan miért tennék ilyet? Harminc-akárhány éven át óriási örömömet leltem a My Dying Bride-ban, eszem ágában sincs elengedni ezt."
Az énekes reméli, hogy a dolgok egyszer megoldódnak. „Azért nem tombolok és őrjöngök, mert őszintén úgy gondolom: még nem ért véget ez a sztori. Ha tudnám, hogy ennyi volt, megszakadna a szívem. De próbálok optimizmussal állni hozzá és remélni, hogy még valahogy rendezzük a helyzetet. Nem látom, miért ne sikerülne: nem vagyunk már gyerekek, nem is valami szedett-vedett bagázs vagyunk, valamit biztosan ki tudunk találni. Mert egy zenekari feloszlás hátterében általában valamilyen pénzügyi rendellenesség van, például valaki lenyúlta a pénzt, netán valamilyen árulás: lefeküdtél a feleségemmel, vagy hasonló... A zenekarok általában tényleg csak akkor oszlanak fel, ha annak komoly oka van, és valami tényleg nagyon rosszra fordult. Nálunk szó sem volt ilyesmiről, és épp ezért úgy vélem, még összejöhetünk ismét. De majd meglátjuk..."



Hozzászólások
Hát speciel igen, kurvára nem illik a képbe ez a fazon, hang ide vagy oda.
Szerintem meg a 2006-os lemezzel nyekkentek meg nagyon - pedig azon is vannak jó pillanatok, a 2009-es egy ígéretes visszakapaszkod ási kísérlet, '12-ben már érezték az utat, de igazán csak a Feel The Misery és az előtte megjelent EP méltó az első 15 évükhöz. (Meg persze ott az Evinta, ami viszont akármilyen gyönyörű, mégiscsak egyfajta mellékprojekt.) A Ghost Of Orion már egy lépcsővel lejjebb van, a legutóbbi lemezüket pedig inkább csak kagylóztam, de nem találtam benne kimagasló pillanatot.
Egy MDB feat. Mikko Kotamäki biztos érdekes lenne, de akkor tényleg annyi volna Aaron visszatérésének , meg a közönség se tudna vele mit kezdeni. Persze fene tudja, ha ezt az együttműködést más néven csinálnák, az mennyivel lenne jobb ezekből a szempontokból, még ha jogilag és marketing szempontjából is tisztább...
Szerintem újabban semmi, a Rising Phoenixre gondolhatott, de az már egy régebbi sztori.
A Swallow The Sun egy óriási zenekar, és biztos vagyok abban, hogy az énekes srác remekül helyt áll a My Dying Bride élén.
Annak nincs értelme, hogy Aaron úgy térjen vissza, hogy igazából nincs semmi kedve a My Dying Bride-ban énekelni.... aztán kiadnának egy halál unalmas lemezt.
Az igazság az, hogy a My Dying Bride a 2009-es album után elfáradt.
A 2015-ös lemez stílusgyakorlat volt, az utolsó kettő meg szódával elment, de mégse volt az igazi.
Akkor inkább csináljanak Mikkoval egy új albumot, a vérfrissítés a legtöbb esetben be szokott válni....