Shock!

március 20.
péntek
Betűméret
  • Betűméret növelés
  • Alap betűméret
  • Betűméret csökkentés

„A munkánk magasabb célokat testesít meg”

Két teljes nagylemezzel jelentkezett az erdélyi blacker Siculicidium. A névtelenségbe burkolózó formációtól most mindkét friss album meghallgatható.

0522siculicidium

Két évtizednyi munkásság áll az erdélyi Siculicidium háta mögött, most pedig karrierjük talán leggrandiózusabb nekifutására vállalkoztak: nem egy, hanem egyenesen két, egymástól gyökeresen eltérő karakterű nagylemezzel jelentkeztek. A halál tengely címet kapott első anyag klasszikus, vintage black metal stílusban fogant, Az elidegenedés melankóliáján pedig kísérletezősebb húrokat pengetnek, folkos, dark siculicidium1_ccountrys, ambientesen elektronikus irányokkal. „A munkánk magasabb célokat testesít meg – mondja Lugosi az utóbbi anyagról. – Akár tudatos ez, akár nem, az univerzum csatornái vagyunk, átfolyik rajtunk az anyag. És ha tiszta csatornaként működünk, szándékainkban az univerzum szándékai tükröződnek."

A halál tengely dallistája az alábbi:

01. Voltak
02. Nagyanyó kenyér
03. Nyolcvankettes
04. Egy akasztás rövid története
05. Belső utazás
06. Összeomlás
07. Haláltengely

siculicidium2_cAz elidegenedés melankóliájára a következő szerzemények kerülnek fel:

01. Kezdetben
02. Az első
03. Zúg a fenyves
04. Székely blues
05. Áradás
06. Együttérzés és bölcsesség
07. Hasadás
08. Kék iszap
09. Ima
10. Létforgatag

A két lemez alább hivatalosan végighallgatható, a kiadó a Sun & Moon Records. A Siculicidium legutóbbi nagylemeze 2020-ban jelent meg Az alámerülés lárvái címmel.

Címkék:

 

Szóljon hozzá!


Hirdetés

Kereső

Hirdetés

Hozzászólások

Galériák

 

Cloudscape - Budapest, A38, 2014. március 13.

 

Anthrax - Budapest, Budapest Park, 2013. július 30.

 

Slayer - Tokaj, Hegyalja Fesztivál, 2011. július 15.

 

Nitzer Ebb - Budapest, Dürer Kert, 2011. május 1.

 

A Life Divided - Budapest, Petőfi Csarnok, 2011. február 23.

 

Within Temptation - Budapest, Sziget fesztivál, 2007. augusztus 8.