Lonely People With Power címmel jelent meg tavasszal a Deafheaven új albuma. A zenekar november 16-án Budapesten koncertezik.

Az eredetileg San Franciscóban alakult Deafheavent George Clarke énekes, Kerry McCoy és Shiv Mehra gitárosok, Christopher Johnson basszusgitáros és Daniel Tracy dobos alkotják. A nagyközönség 2013-as Sunbather című albumuk kapcsán figyelt fel rájuk, amely újradefiniálta a kemény zene peremvidékeit, valamint felkerült a Rolling Stone Minden idők 100 legjobb metálalbuma és a Pitchfork A 2010-es évek 200 legjobb albuma listájára is. A két évvel később érkező New Bermuda lemezzel ismét szembementek a műfaji konvenciókkal, 2018-as Ordinary Corrupt Human Love című LP-jük pedig meghozta a zenekar első Grammy-jelölését is a Legjobb metálelőadás kategóriában. A folyamatos változás útján haladva a zenekar 2021-ben a lágyabb textúrákkal és dallamokkal dolgozó Infinite Granite albummal jelentkezett, márciusban pedig, visszatérve a black metal gyökereihez, kiadták a Lonely People with Power című hatodik nagylemezüket.
A Deafheaven többször megmozgatta már a hazai közönséget, a november 16-i este pedig a lemezbemutató mellett a két nagyszerű vendégzenekar, a szintén black metalban utazó Portrayal of Guilt és az ambient metallal lebegtető Zeruel miatt is különlegesnek ígérkezik. A koncertre jegyek a www.livenation.hu és a www.funcode.hu oldalakon kaphatók.


