Shock!

március 16.
hétfő
Betűméret
  • Betűméret növelés
  • Alap betűméret
  • Betűméret csökkentés

Ráfordul Steve Lukatherrel közös lemezére Alex Van Halen

Alex Van Halen ismét megerősítette: új albumon dolgozik. A Van Halen egykori dobosa többek között Steve Lukatherrel játszik együtt, de még nem tudni, mikor láthat napvilágot a többnyire régi felvételekből kiinduló végeredmény.

0103lukealex

Már tavaly tavasszal megírta a holland De Telegraf, hogy Alex Van Halen új albumon dolgozik öccse, a 2020-ban elhunyt Eddie Van Halen hagyatékából. A lap azt is megszellőztette, hogy Alex a Toto gitárosa, Steve Lukather segítségét veszi igénybe a megmaradt ötletek, ilyen-olyan befejezettségű felvételek végső formába öntéséhez. „Ed és Steve Lukather nagyon jó barátok voltak és gyakran dolgoztak közösen – mondta Alex akkor az újságnak. – Senki más nem tudja olyan jól befejezni ezeket a felvételeket velem, mint ő.”

Mivel a cikk miatt sokan félreértették a kiindulópontot, Lukather később az Instagramon igyekezett eloszlatni a kérdőjeleket. „SOHA, egyetlen hangot sem játszom majd Van Halen-dalokban! – írta a Toto gitárosa. – Al megkért, hogy segítsek neki átnézni egy rakás befejezetlen felvételt, amiket még Eddel raktak össze, de soha nem kerültek napvilágra. Erről beszélünk. Már maga a gondolat is nevetséges, hogy bármit is belejátszanék ezekbe! Ehhez egyszerűen túlságosan is szeretem és tisztelem őket, plusz… a játékom abszolút nem hasonlít Ed játékára. Szóval inkább amolyan társproduceri szerepet képzeljetek el, vagy valami hasonlót. Ugyanakkor óriási megtiszteltetés, hogy Al felkért a dologra!”

Alex most Nicko McBrain podcastjében, a Metal Sticksben ugyanakkor ismét úgy fogalmazott, ami több mindent is jelenthet. „Arra készülök, hogy elkészítsem ezt a lemezt Lukatherrel és még pár emberrel. Izgalmas meló lesz” – fogalmazott a dobos.

Eddie Van Halen és Steve Lukather először Michael Jackson 1983-as Beat It világslágerében játszott együtt, igaz, részeiket nem egyszerre rögzítették: a dal gitáralapjait Lukather nyomta fel sessionistaként, a legendás szólóra pedig Eddie ugrott be vendégként. Eddie Steve 1989-es szólóalbumán is felbukkant, érdekes módon basszusgitáron, a Twist The Knife című dalban, amelynek társszerzője is volt, de 2003-ban Lukather karácsonyi lemezén, a Santamentalon is tiszteletét tette.

További információk remélhetőleg hamarosan…

 

Szóljon hozzá!


Hirdetés

Kereső

Hirdetés

Hozzászólások

Galériák

 

Suicidal Tendencies - Budapest, Zöld Pardon, 2013. július 9.

 

Motörhead - Budapest, Sziget fesztivál, 2011. augusztus 10.

 

Marty Friedman - Budapest, Diesel Klub, 2011. május 19.

 

Mercenary - Budapest, Petőfi Csarnok, 2011. március 14.

 

Heathen - Budapest, Petőfi Csarnok, 2011. március 11.

 

A Life Divided - Budapest, Petőfi Csarnok, 2011. február 23.