Shock!

június 27.
szombat
Betűméret
  • Betűméret növelés
  • Alap betűméret
  • Betűméret csökkentés

Ozzytól búcsúznak a Black Sabbath tagjai

Ozzy Osbourne-t gyászolja a világ. Az énekes zenésztársait a Black Sabbathban szintén mélyen lesújtotta a hír.

0206ozzy

Alig több mint két héttel a birminghami búcsúgála után Ozzy Osbourne-t gyászolja a Black Sabbath tagsága. „Egyszerűen nem hiszem el! – írta Ozzy keddi halála kapcsán Tony Iommi. – Mindössze hetekkel a Villa Parkban adott koncertünk után drága barátom, Ozzy elment. Annyira szívszaggató a hír, hogy nem is találom a szavakat. Nem lesz még egy hozzá hasonló. Geezerrel és Bill-lel a testvérünket veszítettük el.”

„Viszlát, drága barátom! Köszönöm azt a sok évet, elég jól mulattunk... Négy kölyök Astonból: ki hitte volna, mi? Örülök, hogy alkalmunk nyílt még egy utolsó alkalomra Astonban. Szeretlek!” – írta Geezer Butler.

„Hol talállak innentől? – tette fel a kérdést Bill Ward. – Az emlékekben, szótlan öleléseinkben, az elmulasztott telefonhívásokban... nem: a szívemben, örökké. Sosem búcsúzom: örökké köszönöm.”

 

Hozzászólások 

 
#5 fronteirs 2025-07-24 16:40
Idézet - simon zoltan:
Idézet - fronteirs:
Bár a személye kultuszát, szó nélkül elismertem és semmiféle kétség sem volt bennem, magát a zenéjét és kiváltképp a hangját, sosem tudtam megszokni és magamévá tenni.
Többször estem neki, mind a Sabbath, mind a szóló munkásságának, de, csakúgy, mint sok más zenekar esetében, őnáluk sem kapott el a hév, soha.
Ettől függetlenül, én is belenéztem a 2 héttel ezelőtti koncertbe,és tényleg nagyon temetés hangulatú volt az egész. Érződött, hoyg itt többről van szó, mint egy sima búcsúkoncertről .
Mégha, valahol orvosi csoda is, hogy egyáltalán megélte ezt a kort, tegnap megint kevesebb lett az egyetemes rockzene egy legendával.
Nyugodjék békében.

Akkor nem véletlenül tartja a közmondás, halottakról jót vagy semmit.

Ráadásul, ő élni fog. Ugyanúgy, mint Elvis, John Lennon, Freddy, A legendák, itt maradnak velünk.
Idézet
 
 
#4 farkasfi 2025-07-24 14:38
Idézet - simon zoltan:
Idézet - fronteirs:
Bár a személye kultuszát, szó nélkül elismertem és semmiféle kétség sem volt bennem, magát a zenéjét és kiváltképp a hangját, sosem tudtam megszokni és magamévá tenni.
Többször estem neki, mind a Sabbath, mind a szóló munkásságának, de, csakúgy, mint sok más zenekar esetében, őnáluk sem kapott el a hév, soha.
Ettől függetlenül, én is belenéztem a 2 héttel ezelőtti koncertbe,és tényleg nagyon temetés hangulatú volt az egész. Érződött, hoyg itt többről van szó, mint egy sima búcsúkoncertről .
Mégha, valahol orvosi csoda is, hogy egyáltalán megélte ezt a kort, tegnap megint kevesebb lett az egyetemes rockzene egy legendával.
Nyugodjék békében.

Akkor nem véletlenül tartja a közmondás, halottakról jót vagy semmit.


Ez a mondás sajnos helytelenül terjedt el. Helyesen: halottakról IGAZAT, vagy semmit.
Idézet
 
 
#3 simon zoltan 2025-07-23 21:27
Idézet - fronteirs:
Bár a személye kultuszát, szó nélkül elismertem és semmiféle kétség sem volt bennem, magát a zenéjét és kiváltképp a hangját, sosem tudtam megszokni és magamévá tenni.
Többször estem neki, mind a Sabbath, mind a szóló munkásságának, de, csakúgy, mint sok más zenekar esetében, őnáluk sem kapott el a hév, soha.
Ettől függetlenül, én is belenéztem a 2 héttel ezelőtti koncertbe,és tényleg nagyon temetés hangulatú volt az egész. Érződött, hoyg itt többről van szó, mint egy sima búcsúkoncertről .
Mégha, valahol orvosi csoda is, hogy egyáltalán megélte ezt a kort, tegnap megint kevesebb lett az egyetemes rockzene egy legendával.
Nyugodjék békében.

Akkor nem véletlenül tartja a közmondás, halottakról jót vagy semmit.
Idézet
 
 
#2 fronteirs 2025-07-23 07:43
Bár a személye kultuszát, szó nélkül elismertem és semmiféle kétség sem volt bennem, magát a zenéjét és kiváltképp a hangját, sosem tudtam megszokni és magamévá tenni.
Többször estem neki, mind a Sabbath, mind a szóló munkásságának, de, csakúgy, mint sok más zenekar esetében, őnáluk sem kapott el a hév, soha.
Ettől függetlenül, én is belenéztem a 2 héttel ezelőtti koncertbe,és tényleg nagyon temetés hangulatú volt az egész. Érződött, hoyg itt többről van szó, mint egy sima búcsúkoncertről .
Mégha, valahol orvosi csoda is, hogy egyáltalán megélte ezt a kort, tegnap megint kevesebb lett az egyetemes rockzene egy legendával.
Nyugodjék békében.
Idézet
 
 
#1 Csiba 2025-07-23 07:38
Csak a test porlad el,amit maguk után hagynak,az az életmű örök! Kb 50év,és Handellel,Vival dival stb fogják egy napon enlegetni majd őket!/korszakalkotó zenét alkottak/
Idézet
 

Szóljon hozzá!


Kereső

Friss

Hozzászólások

Galériák

 

Uriah Heep - Budapest, PeCsa Music Hall, 2013. szeptember 21.

 

Portnoy, Sheehan, MacAlpine, Sherinian - Budapest, PeCsa Music Hall, 2012. október 19.

 

Overkill - Budapest, Petőfi Csarnok, 2011. március 11.

 

Stratovarius - Budapest, Petőfi Csarnok, 2010. november 28.

 

Wisdom - Budapest, Petőfi Csarnok, 2010. november 28.

 

Whitesnake Tribute Band - Budapest, Petőfi Csarnok, 2010. május 4.