Shock!

június 27.
szombat
Betűméret
  • Betűméret növelés
  • Alap betűméret
  • Betűméret csökkentés

Elhunyt egy doom legenda

58 éves korában elhunyt Armando Acosta, a doom istenség Saint Vitus korábbi dobosa, aki tavaly távozott a nemrég újjáalakult zenekarból. Acosta régóta egészségügyi problémákkal küzdött, a Saint Vitusszal is ezért váltak el útjaik. A dobost november 25-én érte a halál.

Armando Acosta a Saint Vitus alapító tagjai közé tartozott: 1979-ben csatlakozott az amerikai doom bandához, amikor az még Tyrant névre hallgatott. A zenekar a '80-as években kiadott lemezeivel alapvető hatást gyakorolt a teljes underground doom színtérre, Crowbar vagy Down például bevallottan nem lett volna Saint Vitus nélkül.

Acosta aktívan részt vállalt a csapat 2008-as újjáalakításában is, de tavaly végül távozni kényszerült társai mellől, mert egészségi állapota miatt egyre kevésbé tudott megfelelően teljesíteni az élő fellépéseken. Utolsó koncertjét Stuttgartban adta a bandával 2009. április 29-én, helyére Henry Vasquez került. A Saint Vitus idén decemberre esedékes koncertjeit Armando Acosta emlékének ajánlja.

Az új albumra készülő zenekar körüli aktuális történésekről Winóval készült interjúnkban olvashatsz.

 

Szóljon hozzá!


Kereső

Friss

Hozzászólások

Galériák

 

Devin Townsend Project - Budapest, Barba Negra Music Club, 2015. március 12.

 

Alter Bridge - Budapest, Petőfi Csarnok, 2014. június 11.

 

Jeff Loomis - Budapest, Dürer Kert, 2012. november 11.

 

Magma Rise - Budapest, Club 202, 2011. május 11.

 

ZZ Top - Budapest, Papp László Budapest Sportaréna, 2009. október 15.

 

Within Temptation - Budapest, Sziget fesztivál, 2007. augusztus 8.