Shock!

június 27.
szombat
Betűméret
  • Betűméret növelés
  • Alap betűméret
  • Betűméret csökkentés

Meghalt Perry Bamonte, a The Cure gitáros/billentyűse

Rövid, súlyos betegség után elhunyt Perry Bamonte, a The Cure gitáros/billentyűse. A zenészt 65 éves korában érte a halál.

1227perry

Meghalt Perry Bamonte, a The Cure gitáros/billentyűse, aki először 1990 és 2005 között zenélt a csapatban, majd 2022-ben ismét csatlakozott hozzájuk. Ugyanakkor közös gyökereik még régebbre nyúlnak vissza, hiszen 1984-től velük dolgozott, először roadként, majd Robert Smith énekes személyi asszisztenseként, hogy aztán 1990-ben, Roger O'Donnell billentyűs távozása után belépjen a zenekarba. Az első album, amelyen szerepelt, épp a csapat egyik csúcslemeze, az 1992-es Wish volt, és több mint egy évtizeden át erősítette soraikat: noha az első perctől fogva több hangszeren játszott náluk, az évek során egyre inkább a gitárra került nála a hangsúly a zenekarban. 2005-ös távozásának háttere ma sem tiszta teljesen, de baráti kapcsolatban maradt a frontemberrel.

Bamonte 2022-ben, a Shows Of A Lost World turnén tért vissza a The Cure-ba, és a 2026-ban esedékes koncerteken is részt vett volna. Végzetes betegségének természete egyelőre nem ismert.

 

Szóljon hozzá!


Kereső

Hozzászólások

Galériák

 

The Treatment - Budapest, Petőfi Csarnok, 2014. június 11.

 

Rise Against - Budapest, Sziget fesztivál, 2011. augusztus 10.

 

Slayer - Budapest, Papp László Budapest Sportaréna, 2011. április 8.

 

Sodom - Budapest, Diesel Klub, 2011. február 13.

 

Muse - Budapest, Sziget fesztivál, 2010. augusztus 15.

 

Wackor - Budapest, A38, 2004. szeptember 29.