Shock!

június 18.
csütörtök
Betűméret
  • Betűméret növelés
  • Alap betűméret
  • Betűméret csökkentés

„Vinny chemtrailről is beszélt, ki tudja, mi történik ott éppen?”

Megvált Andrew Freeman énekestől a Last In Line. A zenekar egyelőre nem indokolta a döntést – az érintett felé sem…

1129lil

Egy interjúban jelentette be néhány héttel ezelőtt Vinny Appice dobos, hogy megváltak Andrew Freeman énekestől. A klasszikus DIO-felállás hangszereseiből verbuválódott csapat, amelynek jelenlegi tagságát Appice mellett Vivian Campbell gitáros és Phil Soussan basszusgitáros alkotja, jelenleg énekest keres. Vinny a puszta tényközlésen túl nem indokolta a döntést hátterét, és ami még meglepőbb, magát az érintettet sem tájékoztatták, már amennyiben persze hihetünk Freemannek. „Hivatalos bejelentés nem történt az interjút leszámítva – ecsetelte az énekes a MetalTalknak. – A sajtó igazából ezt sem kapta fel túlságosan, szóval ki tudja, mi történik ott éppen? Vinny ugyanígy a chemtrailről meg hasonló összeesküvés-elméletekről is beszélt…”

Freeman hozzátette: a Last In Line több mint két éve nem csinált semmit, és ugyan elkezdték a munkát a negyedik lemezen, ez végül félbemaradt. „Nem igazán indokolták meg felém a történteket. Ennyi év után ez kissé… nem akarok rosszul fogalmazni, de üzleti szempontból semmiképpen sem okos döntés, hiszen tizennégy év alatt felépítettek egy brandet és bevettek valakit, akit a rajongók is elfogadtak. Ennyi év, három album, egy EP és a turnék, a promóció meg a többi után bevenni valaki mást, miközben olyan sokat azért nem dolgoztok… Szóval, nem annyira értem ezt, ugyanakkor nem is kérdőjelezem meg a döntésüket. Sok jó megkeresést elutasítottam, hogy a Last In Line-nal maradhassak, nem kevés pénzről mondtam le emiatt, és elég sok időt meg pénzt tettem bele ebbe a projektbe, ami bizonyos értelemben nem az én érdekeimet szolgálta, hanem az övékét. Ha ugyanis elolvasod, milyen cikkek születtek a zenekarról, alapvetően mindig arról volt szó, hogy Vivian, Vinny meg Jimmy Bain ismét együtt játszik. Én tűntem mellettük a kívülállónak, de valójában szó sem volt ilyesmiről: én is tulajdonos vagyok a névben meg a cégben. Úgyhogy nem lesz egyszerű dolguk.”

További részletek vélhetően hamarosan.

 

Szóljon hozzá!


Kereső

Hozzászólások

Galériák

 

Anneke Van Giersbergen - Budapest, Club 202, 2014. április 4.

 

Suicidal Tendencies - Budapest, Zöld Pardon, 2013. július 9.

 

Eric Martin - Budapest, PeCsa Music Café, 2013. március 9.

 

Slayer - Tokaj, Hegyalja Fesztivál, 2011. július 15.

 

Mátyás Attila Band - Budapest, A38, 2011. július 2.

 

K3 - Budapest, Diesel Klub, 2011. május 19.